mana.ir

کد خبر: ۸۶۹۱۹ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - ۰۱ تير ۱۳۹۹

فنّاوری جدید کانتینر‌های هوشمند برای حمل کالا‌های فاسد شدنی

جدیدترین کانتینرهای عایق‌بندی شدۀ ضدباکتری هوشمند که می‌تواند مدت‌ها کالا‌های سرد یا گرم، خشک یا مرطوب، دارو و موادغذایی را از مبدأ تا مقصد در دمای خاص نگهداری و از کشتی به کامیون تا مقصد حمل کند، وارد بازار شد.

فنّاوری جدید کانتینر‌های هوشمند برای حمل کالا‌های فاسد شدنی

فنّاوری جدید کانتینر‌های هوشمند برای حمل کالا‌های فاسد شدنی
 
به گزارش گروه بین‌الملل مانا، "Ajay Menon" تحلیلگر ارشد دریایی در این زمینه گفت: با گسترش فنّاوری در  صنعت  حمل و نقل دریایی کالا‌های متنوعی در سراسر جهان جابه‌جا می‌شود که نیازمند حمل آن‌ها با کانتینر‌های هوشمند عایق‌بندی شده است که اخیراً به تولید انبوه رسیده و قابل استفاده در کشتی‌های کانتینری بوده و در نوع خود تازگی دارد.

وی افزود: اگرچه این قبیل کانتینر‌های یخچالی قبلاً در بازار وجود داشت، اما از چنین ویژگی‌هایی برخوردار نبود.

وی گفت: محصولات دارویی، فرآورده‌های گوشتی بدون انجماد، نوشیدنی‌ها، کالا‌های یخ‌زده، مواد شیمیایی  و... معمولاً در دما‌های خاص نگهداری می‌شود و تا‌کنون بیشتر آن‌ها از طریق حمل و نقل هوایی ارسال می‌شد، اما در فنّاوری جدید که در کانتینر‌های عایق‌بندی شده مورد استفاده قرار می‌گیرد هرآنچه که مشتری نیاز دارد تازه و بدون فاسد شدن حمل می‌شود. شاید مدت ارسال آن طولانی باشد، اما به کیفیت کالا لطمه نمی‌خورد.

در سفر‌هایی که تا ۲۰ روز طول می‌کشد این کانتینر‌های عایق‌بندی شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال چندی پیش یک محمولۀ سیب در مدت دوهفته با طی مسیری ۱۵هزار کیلومتری از آمریکا به هندوستان رسید بدون اینکه کوچکترین تغییری در آن‌ها بوجود آید.

وی یاد‌آور شد:  این نوع  کانتینر‌ها  پس از حمل توسط کشتی و تخلیۀ آن بلافاصله  با تریلر تا مقصد حمل شده و به دست مشتری می‌رسد.

وی تأکید کرد: این کانتینر‌ها برای هر نوع مواد، دمای خاص خود را تنظیم کرده و آن را از مبدأ تا مقصد بدون هیچ تغییری سالم به دست مشتری می‌رساند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین