mana.ir

کد خبر: ۸۶۷۸۱ |
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۱ - ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر فعالین اقتصادی و صاحبان کالا از مزایای قانون مناطق آزاد بهره‌مند هستند و مشکلی در ارائه خدمات تخصصی دریایی و بندری، وجود ندارد.

بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بندر چابهار
 
به گزارش مانا، بهروز آقایی گفت: خطوط  کشتیرانی و صاحبان کالا که اقدام به جابه‌جایی کالا از طریق بندر چابهار می‌نمایند، علاوه بر بهره‌مندی از تخفیفات منطقه آزاد در ترخیص کالا‌های تجاری، مشمول تخفیف‌های ویژه در تعرفه‌های دریایی و بندری  وارده بر کالا و کشتی نیز می‌شوند که موجب کاهش هزینه تمام شده واردات، صادرات و ترانزیت کالا خواهد شد.
 بهروز آقایی گفت: خطوط  کشتیرانی و صاحبان کالا که اقدام به جابه‌جایی کالا از طریق بندر چابهار می‌نمایند، علاوه بر بهره مندی از تخفیفات منطقه آزاد در ترخیص کالا‌های تجاری، مشمول تخفیف‌های ویژه در تعرفه‌های دریایی و بندری وارده بر کالا و کشتی نیز می‌شوند که موجب کاهش هزینه تمام شده واردات، صادرات و ترانزیت کالا خواهد شد.  
وی ادامه داد: این تخفیفات  شامل  عوارض و هزینه‌های وارده بر کشتی، هزینه‌های انبارداری و باربری کالا است.
به گفته این مقام مسئول، در حال حاضر بستر مناسب بهره گیری تجار و صاحبان کالا از مزایای قانون تبدیل بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد فراهم شده است؛ لذا مسئولان این ادارۀ کل و منطقه آزاد در حال ایجاد فرآیندی برای هم‌افزایی و تقریب بیشتر  در افزایش بهره گیری ذی‌نفعان از این مزایا هستند. مطمئناً هدف مشترک کلیه مدیران تسهیل و تسریع جریان ورود خروج کالا، کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری و از همه مهمتر رضایتمندی مشتریان و ذی‌نفعان بندری و اقتصادی خواهد بود که برآیند کلیه بستر‌های نرم افزاری، فرآیندی و سخت‌افزاری توسعه منطقه و بهره‌مندی مردم از امکانات موجود خواهد بود لذا هیچ اختلافی در حاکمیت و اجرای  امور تخصصی وجود ندارد.
آقایی تصریح کرد: میانگین تخفیف ۷۰  درصدی در کلیۀ ردیف‌های حقوق و عوارض بندری وارد بر کشتی‌های کانتینری در صورت ایجاد خط منظم کشتیرانی، تخفیف حداقل ۳۰ درصد در هزینه‌های تخلیه و بارگیری کانتینر (THC) نسبت به سایر بنادر جنوبی کشور از جمله مزایای انتخاب این بندر  برای صاحبان کالا و  خطوط کشتیرانی است.
وی اذعان کرد: تخفیف ۷۵ درصدی در انبارداری کانتینر‌های وارداتی و ۸۵ درصد در انبارداری کانتینر‌های صادراتی، تخفیف ۳۰ درصدی در هزینه باربری و انبارداری وارده بر کالا‌های غیر‌کانتینری نسبت به سایر بنادر کشور از دیگر مزایای این بندر استراتژیک است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار