mana.ir

کد خبر: ۸۶۷۵۲ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

افتتاح ۱۰ پروژه جدید در منطقه آزاد اروند از هفته آینده

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: از هفته آینده، بعد از سالگرد رحلت امام (ره)، به مناسبت دو فتح بزرگ یعنی سالروز آزادسازی خرمشهر و فتح ۵ مهر و شکست حصر آبادان و به مناسبت هفته دولت، ۱۰ پروژه سرمایه گذاری صنعتی در منطقه به بهره برداری خواهد رسید.

افتتاح ۱۰ پروژه جدید در منطقه آزاد اروند از هفته آینده
به گزارش مانا، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند در تشریح فعالیت‌ها و موفقیت‌های این منطقه و پروژه‌های در دست اقدام گفت: در سال ۹۸ صادرات از بنادر خرمشهر و آبادان و بندر خشک شلمچه حدود یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون دلار بود که از این مقدار ۲۲۰ میلیون دلار آن تولیدات خود منطقه بود که این تولیدات به کشور‌های عراق، قطر، کویت، امارات، چین، کشور‌های CIS، استرالیا و نیوزیلند بود که صادر شد و عمدۀ کالا‌ها هم شامل مصالح ساختمانی، صنایع معدنی و فولادی، کلینکر و مواد غذایی شامل شیلات، خرما و مواد لبنی و یکسری مواد صنعتی شامل قیر و انواع مواد صنعتی بوده است که مجموعاً صادرات و تولیدات منطقه را در‌بر می‌گرفته است.
سید علی موسوی افزود: در بخش سرمایه گذاری در سال ۹۸ خوشبختانه در مناسبت‌های مختلف مانند هفته دولت و دهه فجر و... تعداد ۳۰ پروژۀ خدماتی، سرمایه گذاری، تجاری و... در منطقه و با حضور مسئولان کشوری و استانی به بهره برداری رساندیم که این پروژه‌ها ۱۲۴۵ نفر شغل به صورت مستقیم و ۳۷۰۰ نفر شغل غیر مستقیم ایجاد کرد که در مجموع با این پروژه‌های افتتاح شده و آن‌ها که در حال انجام است؛ میزان سرمایه گذاری جذب شده‌مان، بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال بوده که در مقایسه با سال ۹۷، ۳۳ درصد رشد سرمایه گذاری در سال ۹۸ داشته ایم.
موسوی ادامه داد: در بخش صنعت در سال گذشته که سال رونق تولید بود، علاوه بر بهره برداری از پروژه‌های یاد شده، تعداد ۱۰ تولیدی راکد را با حمایت سازمان به چرخه تولید برگرداندیم و در سال جدید که سال جهش تولید است با تدوین ۲۰ راهبرد، گام‌های بزرگی را در صنعت منطقه برخواهیم داشت و با برنامه ریزی‌های انجام شده، از هفته آینده، بعد از سالگرد رحلت امام (ره)، به مناسبت دو فتح بزرگ یعنی سالروز آزادسازی خرمشهر و فتح ۵ مهر و شکست حصر آبادان و به مناسبت هفته دولت ۱۰ پروژه سرمایه گذاری صنعتی را تحت عنوان هر هفته یک پروژه در منطقه به بهره برداری خواهیم رساند.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها در بخش‌های مختلف اعم از تولید انواع دستمال کاغذی، لامپ LED، فیلم تک لایه‌ای پلی اتیلن، پودر لباسشویی، بازسازی و نوسازی دستگاه‌های فتوکپی، انواع بوگیر، تولید روغن گردو و بسته بندی مواد غذایی، تولید انواع قیر و انواع محصولات بتنی و همین‌طور مسأله مجتمع تجاری و بازار سنتی آبادان و تولید دستکش و محصولات یک‌بار مصرف است که در هفته آینده با حضور مسئولان به بهره‌برداری می‌رسد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین