mana.ir

کد خبر: ۸۵۹۵۰ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۱ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۸
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه:

تخلیه و بارگیری بیش از ۶ میلیون تُن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان

مدیر بنادر و دریانوردی لنگه از جابه‌جایی حجمی افزون بر ۶ میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان و ترابری ایمن بیش از ۲۵ هزار مسافر و گردشگر خبر داد.

به گزارش مانا، قاسم عسکری نسب اظهار داشت: در دوره زمانی ۱۰ ماهه سال ۹۸، در مجموع ۶ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۶۴۹ تن انواع کالا در بندر لنگه و بنادر وابسته به آن تخلیه و بارگیری شد که از این رقم، یک میلیون و ۶۹۳ هزار و ۶۵۱ تن با رشد هفت درصدی مربوط به کالاهای غیر نفتی و چهار میلیون و ۵۷۳ هزار و ۹۹۸ تن به فرآورده‌های نفتی اختصاص دارد.

وی با اشاره به صادرات ۶۹۵ هزار و ۴۱۵ تن کالای غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان گفت: از این میزان، سهم بندرلنگه در صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام ۲۲۹ هزار و ۶۵۱ تن بوده است.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه اظهار کرد: طی ۱۰ ماه سال جاری، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (که عمده آن محموله خودرو بوده است) به ۲۳۹ هزار و ۷۶۲ تن رسید که از این میزان، ۱۱۵ هزار و ۶۴۴ دستگاه خودروی ترانزیتی در بنادر غرب هرمزگان جابجا شد.

عسکری نسب در بخش دیگری از اظهاراتش حجم صادرات فرآورده‌های نفتی در بنادر غرب هرمزگان را دو میلیون و ۵۷۰ هزار و ۳۲۰ تن اعلام کرد و گفت: در این مدت، دو میلیون و سه هزار و ۶۷۱ تن از این گونه محموله‌های تجاری، به صورت رویه کابوتاژ (کران بری) جابه‌جا شد.

وی تعداد شناورهای ورودی به بنادر غرب هرمزگان را ۱۱ هزار و ۳۳ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ظرفیت بارگیری ۸۶۹ فروند شناور، بالای هزار تن و ۲۱ هزار و ۲۲۴ فروند از شناورهای پهلو گرفته در این بنادر، زیر هزار تن بوده که این میزان نمایانگر رشد ۲۰ درصدی است.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه رونق ترابری مسافران دریایی در آب‌های سرزمینی و جزایر خلیج فارس را با شیب صعودی مثبت توصیف کرد و گفت: از آغاز سال جاری تاکنون، بیش از ۴۶۹ هزار و ۴۲۰ هزار نفر مسافر و گردشگر با رشد ۶ درصدی از بنادر لنگه، آفتاب و چارک به مقصد کیش، ابوموسی و سایر جزایر خلیج فارس جابجا شدند که بندرلنگه با ترابری بیش از ۳۷ هزار ۷۸ نفر مسافر داخلی، توانست رشد ۵۱ درصدی را به ثبت برساند.

وی خاطرنشان کرد: بندرلنگه در بخش حمل و نقل مسافران در مسیرهای بین المللی (به مقصد بنادر کشور امارات متحده عربی) با ترابری ۲۵ هزار و ۶۶۴
مسافر توانست رشد ۱۴ درصدی را به خود اختصاص دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار