mana.ir

کد خبر: ۸۵۷۱۵ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۴ - ۲۴ دی ۱۳۹۸
در بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از بندر چابهار مطرح شد:

نقش کلیدی بندر چابهار در توسعه همکاری های اقتصادی منطقه/ رونق اشتغال با صادرات و واردات کالا از بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار با توسعه زیرساختی و تجهیزاتی به بندری تاثیر‌گذار در ارتقای همکاری های اقتصادی کشورهای منطقه تبدیل شده است.

نقش کلیدی بندر چابهار در توسعه همکاری های اقتصادی منطقه/ رونق اشتغال با صادرات و واردات کالا از بندر چابهار
 
به گزارش مانا، بهروز آقایی در جریان بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی در رأس هیئتی متشکل از وزیر نیرو، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، استاندار و جمعی از مدیران کشوری و استانی از فرآیند تخلیه کالا و بارگیری کالا‌های صادراتی از بندر چابهار اظهار کرد: بندر چابهار در پاییز امسال با ورود بیش از ۳۵۰ هزار تن کالای اساسی نقش ویژه و کلیدی در تامین کالا‌های اساسی مورد نیاز استان‌های شرقی کشور ایفا کرده است.
وی با اشاره به زیرساخت‌های مناسب بندری، تجهیزات پیشرفته و امکانات تخلیه و بارگیری انواع کالا در بندر چابهار اضافه کرد: با ورود بخشی از کالا‌های اساسی کشور از طریق این بندر استراتژیک، هزینه‌های وارده بر این نوع کالا‌ها کاهش پیدا کرده که این مهم اشتغال زیادی در شقوق مختلف خدمات رسانی در جاده‌های استان به همراه داشته است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به رشد جابه‌جایی کالا‌های صادراتی از بندر چابهار اضافه کرد: در کنار ورود بخشی از کالا‌های اساسی کشور، امسال صادرات کالا‌هایی نظیر سیمان و دیگر محصولات صادراتی کشور و همچنین خشکبار و کالا‌های یخچالی افغانستان از این بندر به صورت چشمگیر افزایش یافته است.
آقایی در جریان بازدید این مقام‌ها از تجهیزات، زیرساخت ها، اسکله‌ها و پروژه‌های عمرانی و سرمایه گذاری بخش خصوصی این بندر نیز بیان کرد: بندر چابهار با بهره برداری از فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار و جانمایی تجهیزات مدرن، به یک بندر استاندارد، مجهز و با کیفیت تبدیل شده است که می‌تواند نقش تأثیرگذاری در اقتصاد منطقه ایفا کند.
به گفته وی، با چشم انداز آتی و تکمیل فاز‌های بعدی طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار، این بندر نقش مؤثرتری در پویایی منطقه و توسعه همکاری‌های اقتصادی به خصوص کشور‌های همسایه در حوزه‌های واردات، صادرات و ترانزیت و ترانشیپ خواهد داشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین