mana.ir

کد خبر: ۸۵۳۹۶ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۳ - ۱۸ آذر ۱۳۹۸

دانشگاه علوم دریایی خرمشهر دانشجوی خارجی می‌پذیرد

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت: واحد بین‌الملل این دانشگاه مجوز لازم برای پذیرش دانشجوی خارجی را از وزارتخانه و نهاد‌های مربوطه دریافت کرده و مقدمات کار برای پذیرش دانشجویان در نیم‌سال تحصیلی ۹۹-۹۸ فراهم شده است.

دانشگاه علوم دریایی خرمشهر دانشجوی خارجی می‌پذیرد
 
دکتر منصور زراءنژاد در گفتگو با خبرنگار مانا، همجواری با کشور عراق و قرار گرفتن در محدودۀ منطقه آزاد اروند را از ویژگی‌های خاص این دانشگاه اعلام کرد و اظهارداشت: این مهم می‌تواند در پذیرش دانشجوی خارجی به ویژه از کشور همسایه عراق تأثیرگذار باشد و هم اینک نیز در رشته‌های مختلف متقاضی اشتغال به تحصیل از این کشور را داریم.

وی از آغاز ثبت‌نام دانشجویان عراقی در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر خبر داد و گفت: برخی از دانشجویان در مراحل ثبت نام هستند و پیش‌بینی می‌شود از ترم آینده شاهد فعالیت واحد بین‌الملل این دانشگاه در مقاطع مختلف و رشته‌های مورد نظر باشیم.

دکتر زراءنژاد ادامه داد: در این راستا به منظور مشارکت در کار پذیرش دانشجوی خارجی با دانشگاه تبریز، دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشگاه صنعتی دزفول، دانشگاه امیرکبیر تهران، دانشگاه علامه طباطبایی تفاهم نامه منعقد شده است.

وی مهمترین رشته‌های مورد تقاضای دانشجویان خارجی را رشته‌های فنّی بیان کرد و گفت: رشته‌های فنّی این دانشگاه اغلب در حوزه علوم دریایی هستند، اما با توافق‌نامه‌ای که با دانشگاه‌های مذکور انجام شده در همه رشته‌های فنّی امکان پذیرش دانشجو را داریم.

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با اشاره به انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه‌های میسان، بصره و کربلا برای همکاری دوجانبه گفت: به منظور اجرای طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های میسان، بصره و کربلا منعقد شده و هم اینک در مراحل مذاکره در این خصوص هستیم و امید است به زودی طرح‌های مشترک بین دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با دانشگاه‌های کشور عراق آغاز شود.

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به فعالیت طرح‌های پژوهشی هیئت علمی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی ریزگرد‌ها با استفاده از نانومالچ یکی ازموفقیت‌ها و طرح برجسته مورد نیاز کشور به شمار می‌رفت که در این دانشگاه انجام شد.

دکتر زراءنژاد با اشاره به پذیرش دانشجویان در سال تحصیلی جدید گفت: امسال ۴۰۰ دانشجو در ۱۸ رشته مختلف دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر پذیرش شدند.

هم اکنون دو هزار و ۵۰۰ دانشجو در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه در سال ۱۳۸۲ از دانشگاه شهید چمران اهواز جدا شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار