mana.ir

کد خبر: ۸۵۳۸۴ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۹ - ۱۷ آذر ۱۳۹۸

افزایش ۱۴۸ درصدی صادرات کالا از منطقه آزاد اروند

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند گفت: در هشت ماه نخست امسال ۸۶۰ میلیون دلار کالای غیرنفتی از منطقه آزاد اروند صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴۸ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۱۴۸ درصدی صادرات کالا از منطقه آزاد اروند
 
سیدعلی موسوی در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: عمده کالا‌های صادراتی از منطقه آزاد اروند، مصالح ساختمانی، صنایع معدنی و فولادی، کلینکر، مواد غذایی شامل شیلات و خرما بوده است.

وی افزود: این کالا‌ها عمدتاً به کشور‌های عراق، کویت، قطر، امارات متحده عربی، چین، استرالیا و نیوزیلند و بعضی کشور‌های اروپایی صادر شده است.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند در ادامه، ترانزیت خارجی ۱۵۱ میلیون دلار کالا از منطقه آزاد اروند را طی امسال یادآور شد  و گفت: در هشت ماه امسال ۱۰ هزار میلیارد ریال جذب سرمایه گذاری صورت گرفته است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۶۲ درصد رشد داشته است.

موسوی در ادامه افزود: با وجود تحریم‌های غیرقانونی علیه جمهوری اسلامی ایران، روند تجارت و صادرات از منطقه آزاد اروند نه تنها متوقف نشده  بلکه روز به روز توسعه می‌یابد.

این منطقه در همجواری با کشور‌های عراق، کویت و کشور‌های حوزۀ خلیج فراس با داشتن ظرفیت‌های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین