mana.ir

کد خبر: ۸۵۲۳۰ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۹ - ۲۹ آبان ۱۳۹۸
دریادار خانزادی:

۶۴ ناوگروه به آب‌های آزاد اعزام کردیم

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی ارتش حافظ تمامیت ارضی کشور و دفاع از منافع کشور در حوزه دریا است، به همین دلیل تاکنون ۶۴ ناوگروه را برای دفاع از منافع کشور به آب‌های آزاد اعزام کرده‌ایم.

۶۴ ناوگروه به آب‌های آزاد اعزام کردیم

به گزارش مانا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، در مراسم اختتامیه  سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان پایور و دانشجویان نیروی دریایی ارتش که صبح امروز(چهارشنبه) با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و جمعی از فرماندهان و مسئولان برگزار شد، گفت: موضوع امنیت و ایجاد آن تکلیف همه دولت هاست و قدرت ملی از برآیند فعالیت ها در این حوزه به دست می آید. امنیت باید پایدار باشد تا فعالیت های اجتماعی بتواند ادامه پیدا کند، به همین دلیل همه دولت‌ها برای شکل گیری امنیت تلاش می‌کنند.

وی نیروهای مسلح را تأمین کننده امنیت دانست و گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران حافظ تمامیت ارضی کشور و دفاع از منافع کشور در حوزه دریا است، به همین دلیل تاکنون 64 ناوگروه را برای دفاع از منافع کشور به آب‌های آزاد اعزام کرده‌ایم.

دریادار خانزادی تصریح کرد: امروز به واسطه شرایط امنیتی خاصی که در منطقه دریای سرخ به وجود آمده  و ناامنی‌های تروریستی در آنجا خطوط مواصلاتی ما را تهدید می‌کند، دریای سرخ به عنوان یک دریایی ناامن مورد توجه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

وی افزود: علاوه بر ناوگروهای که در گذشته به صورت موردی در منطقه حضور می یافتند دو ناوگروه 63 و 64، حضور پایدار و پیوسته‌ای را در دریایی سرخ تا کانال سوئز داشته‌اند تا امنیت خطوط مواصلاتی را تامین کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در بخش دیگری از سخنان خود به روند جذب و استخدام نیروها در نیروی دریایی ارتش اشاره کرد و گفت: کسانی که به نیروی دریایی ملحق شده‌اند افرادی هستند که در صف ثروت و مال اندوزی نایستاده‌اند بلکه در صف سربازی و پاسداری از کشور و شهادت ایستاده‌اند. به همین دلیل نیروی انسانی نیروی دریایی ارتش ویژگی‌های بسیار خاصی دارند که مقام معظم رهبری این ویژگی‌ها را ایمان، شجاعت و دانش می‌دانند.

وی افزود: در نیروی دریایی وظیفه داریم در فرآیند جذب نیرو، ویژگی‌های مد نظر مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار دهیم و در فرآیند آموزش این ویژگی‌ها را تقویت کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: کسب آموزش‌های دینی در مراکز آموزش ما باید دانایی و شکوفایی را تقویت کند، در جامعه اسلامی برای تقویت نیروهای مسلح در طراز انقلاب اسلامی باید بر آموزشهای دینی تاکید کنیم، زیرا این ویژگی می تواند در مقابله با دشمنی که در همه عرصه‌ها مقابل ما صف آرایی کرده، نمایشی از اقتدار، صلابت و بازدارندگی باشد.

دریادار خانزادی اقتدار و صلابت را بسیار متکی بر نیروی انسانی کارآمد، ولایی و بهرمند از قرآن کریم دانست و گفت: برای تقویت بنیه معنوی نیروهای مسلح باید با قرآن کریم ارتباط برقرار کرده و ازآن بهره بیشتری برد، خوشبختانه این ویژگی و روحیه انس با قرآن یکی از مهمترین ویژگی‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه نیروی دریایی راهبردی ارتش است.

وی خاطرنشان کرد: انس با قرآن کریم در جمهوری اسلامی ایران و به ویژه نیروهای مسلح یکی از شاخص‌های بارز نیروهای ما و شاخصی برای جذب نیروهاست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین