mana.ir

کد خبر: ۸۵۱۸۹ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - ۲۳ آبان ۱۳۹۸

کریمی از پاسخ‌های وزیر نفت در خصوص تولید سوخت کم سولفور قانع نشد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: نماینده اراک از پاسخ‌های زنگنه مبنی بر کوتاهی وزارت نفت در تولید سوخت کم سولفور برای شناورها قانع نشد.

به گزارش مانا، سکینه الماسی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست روز سه شنبه کمیسیون گفت: در این جلسه بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت برای پاسخگویی به سوال علی اکبر کریمی نماینده اراک در کمیسیون انرژی حاضر شده بود.  

وی افزود: سوال کریمی از زنگنه در مورد علت کوتاهی وزارت نفت در تولید سوخت سولفور برای شناور‌ها در کشور بود.  

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: این سوال پیش از این توسط علی ساری نماینده اهواز مطرح و به صحن ارجاع شده بود که نماینده سوال‌کننده از پاسخ‌های وزیر نفت قانع شد، اما نماینده اراک مجدداً این سوال را مطرح و به‌دلیل قانع نشدن از پاسخ‌ها، سوال فوق برای دومین بار به صحن ارجاع شد.  

وی افزود: به گفته نماینده سوال کننده، با توجه به مفاد کنوانسیون جلوگیری از آلودگی ناشی از کشتی‌ها قرار است از ۱۱ دی ماه ۹۸ هیچ شناوری اجازه تردد با سوختی غیر از سوخت کم سولفور را نداشته باشد؛ لذا وزیر نفت توضیح دهد؛ چرا وزارت نفت فکری برای تولید سوخت کم سولفور برای شناور‌ها در کشور نکرده است؟ که زنگنه اعلام کرد براساس یکی از بخشنامه‌های این کنوانسیون کشور‌ها می‌توانند در شرایط خاص از سوخت‌های موجود استفاده کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین