mana.ir

کد خبر: ۸۵۰۱۱ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۲ - ۲۸ مهر ۱۳۹۸

تخفیف ۲۵درصدی سازمان بنادر برای توسعه صادرات / اعمال تعرفه های ترجیحی و تخفیفات صادراتی ویژه در بندر چابهار

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نقش مهم و موثر این سازمان در اقتصاد کلان کشور از حیث ایجاد زیرساخت ها و محوطه های تخصصی صادراتی، گفت: طی سال های گذشته، در بخش زیرساخت های بندری و ایجاد ترمینال های مکانیزه و تخصصی صادراتی، پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان توسط عمدتاً بخش غیر دولتی سرمایه گذاری شده است.

به گزارش مانا، محمد علی حسن زاده، به مناسبت ۲۹ مهر روز ملی صادرات، اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی، بر اساس گروه های مختلف کالایی، ایجاد ترمینال های تخصصی برای مهم ترین کالا های صادراتی از جمله مواد معدنی را در بنادر مهمی چون بنادر  شهید رجایی ، چابهار و امام خمینی  در دستور کار خود قرار داده است.
عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی، همچنین تأکید کرد: این سازمان به منظور کمک به افزایش صادرات کشور و  به عنوان مرجع حاکمیتی امور بندری و کشتیرانی بازرگانی در ایران، تخفیفات صادراتی در ردیف‌های مختلف داده است که بالغ بر ۲۵ درصد کل هزینه‌های بندری و تعرفه‌های بندری و دریایی را شامل می‌شود.
به گفتۀ حسن زاده، اخیراً با هماهنگی بانک مرکزی صادرکنندگانی که نسبت به ایفای کامل قرار داد خود اقدام کنند، از سوی این بانک از تخفیفات صادراتی برخوردار می شوند.
 معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر افزود:  سازمان بنادر و دریانوردی در بندر چابهار به عنوان تنهاترین بندر اقیانوسی و محور توسعه استان های شرق و شمال شرق کشور، بسته‌های خاصی را در زمینه سرمایه‌گذاری و کمک به صادرات و واردات از جنبه اعطای تخفیفات ویژه و اعمال تعرفه های ترجیحی، مصوب کرده است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نقش مهم و موثر این سازمان در اقتصاد کلان کشور از حیث ایجاد زیرساخت ها و محوطه های تخصصی صادراتی، گفت: طی سال های گذشته، در بخش زیرساخت های بندری و ایجاد ترمینال های مکانیزه و تخصصی صادراتی، پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان توسط عمدتاً بخش غیر‌دولتی سرمایه گذاری شده است و در حال حاضر ۳۴ ترمینال و محوطه اختصاصی صادراتی در بنادر کشور داریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار