mana.ir

کد خبر: ۸۴۷۹۷ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۸

حرکت تودۀ گرد و خاک به سمت مناطق ساحلی خوزستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان از حرکت تودۀ گرد‌‌‌‌‌ و خاک از بیابان های جنوبی عراق به سمت مناطق ساحلی خوزستان خبر داد.

حرکت تودۀ گرد وخاک به سمت مناطق ساحلی خوزستان

محمد سبزه زاری در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های هواشناسی، با افزایش سرعت باد در مناطق بیابانی جنوب عراق و شکل گیری تودۀ گرد و خاک، در دو روز آینده شاهد وزش گرد و خاک در مناطق ساحلی خوزستان خواهیم بود.

وی گفت: با افزایش میزان آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا، دید افقی نیز کاهش خواهد یافت و احتمال اختلال در تردد شناورها در آبراه‌های جنوبی خوزستان و آب‌های شمال غرب خلیج فارس نیز وجود دارد.

مدیر کل هواشناسی خوزستان در ادامه افزود: این وضعیت تا روز شنبه ادامه می یابد.

سبزه زاری در ادامه افزود: طی دو روز آینده روند افزایش دما در شهرهای خرمشهر، آبادان، ماهشهر، هندیجان و اروندکنار پیش‌بینی می شود.

مرکز بهداشت خوزستان در اطلاعیه‌ای از ساکنان مناطق ساحلی و مرکزی استان خواست در زمان وقوع پدیدۀ گرد و خاک از ماسک استاندارد استفاده کرده و کمتر در فضای آزاد قرار گیرند.

در همین حال مراکز درمانی‌، بهداشتی و امدادی مناطق ساحلی و بندری خوزستان برای پذیرش بیماران مبتلا به ناراحتی‌های قلبی و عراقی به حال آماده باش در آمدند.  

امسال دفعات وقوع پدیده گرد و خاک در مناطق ساحلی خوزستان در مقایسه با سال گذشته به‌دلیل مرطوب بودن بیابان‌های جنوبی‌ عراق و پرآب شدن تالاب‌های بین‌المللی شادگان و هورالعظیم کاهش داشته است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار