mana.ir

کد خبر: ۸۴۷۵۸ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۴ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۸

امکان واردات کالای ته لنجی از طریق بندر اروندکنار

فرماندار آبادان از امکان واردات قانونی کالای ته لنجی (ملوانی) از طریق بندرتجاری اروندکنار خبر داد.

امکان واردات کالای ته لنجی از طریق بندر اروندکنار

سید زین العابدین موسوی در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: مالکان شناورهای تجاری متقاضی ورود کالای ملوانی در بندر تجاری اروندکنارمی‌توانند برای ثبت شناور خود در سامانه واردات مجاز کالای ته لنجی ، به فرمانداری آبادان مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: آمار دقیقی از تعداد شناورهای تجاری متقاضی فعالیت در بخش کالای ملوانی در بندراروندکنار وجود ندارد و فراخوان مذکور برای شناسایی و ساماندهی شناورهای مستقر در اروندکنار انجام می شود.

فرماندار آبادان گفت: بعد از جنگ تحمیلی تعداد زیادی از شناورهای تجاری اروندکنار در سایر بنادر مشغول فعالیت تجاری شدند که بازگشت این شناورها زمینۀ اشتغال و رونق اقتصادی منطقه را در پی خواهد داشت.

موسوی بر بهره‌مندی از مزایای بندر اروندکنار برای برون رفت این منطقه مرزی از بن‌ بست و رونق اقتصادی این منطقه با بهره گیری از ظرفیت بندری و تجاری آن از طریق واردات کالای ته لنجی تأکید کرد و افزود: در صورت فعال شدن بندر تجاری اروندکنار فرصت های شغلی مستقیم و غیر مستقیم زیادی در این منطقه ایجاد خواهد شد.

وی گفت: بندر اروندکنار می تواند به محلی برای واردات کالای مورد نیاز کشور و قطب گردشگری تجاری خوزستان تبدیل شود و در این راستا برنامه ریزی لازم در حال انجام است.

بندر تجاری اروندکنار در انتهای آبراه اروندرود و روبه روی شهر نفتی فاو عراق قرار دارد و نزدیکترین بندر به کشور کویت است.

بندر اروندکنار با ۳۵ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری آبادان جنوب شهر بندری آبادان قرار دارد. 

قبل از شروع جنگ تحمیلی ، بندر اروندکنار یکی از فعال ترین بنادر خوزستان بود و تخلیه و بارگیری کالا و تجارت با کشورهای حاشیه خلیج فارس رونق خاصی داشت.

با وجود تلاش های دولت در سه دهه اخیر، هنوز بندر اروندکنار با شرایط پیش از جنگ تحمیلی فاصلۀ زیادی دارد و بسیاری از تجار و بازرگانان رغبتی به فعالیت در این بندر ندارند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار