mana.ir

کد خبر: ۸۴۶۳۵ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱ - ۰۸ شهريور ۱۳۹۸

ایران قادر به تأمین امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز است/ راه اندازی بسیج دریایی

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در خلیج فارس هیچ مشکل بی ثباتی به غیر از وجود بیگانگان نداریم و بار‌ها به کشور‌های مسلمان منطقه اعلام کردیم که ایران قادر به تأمین امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز است.

ایران قادر به تأمین امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز است/ راه اندازی بسیج دریایی

به گزارش خبرنگار مانا ، سردار علیرضا تنگسیری در مراسم ساخت یادمان شهدای گمنام در پادگان ناوتیپ ذوالفقار اروندکنار افزود: ‏آنهایی که آتش بیار معرکه هستند و امنیت منطقه را به هم می‌زنند قطعاً جایشان در خلیج فارس نیست.

وی بیان کرد: در خلیج فارس امنیت کامل برقرار است و اعتقاد ما بر این است که قادر هستیم  امنیت را درآن برقرار کنیم و در این تردیدی نداریم.

سردار تنگسیری وجود بیگانگان و قدرت های فرامنطقه ای را تنها عامل بی ثباتی در منطقه دانست و افزود: شناورهای ‏بسیاری از کشورهای منطقه ای و فرا منطقه ای با احساس امنیت از این منطقه حساس و راهبردی عبور می کنند.

وی ادعای اسکورت شناورهای  برخی از کشورها که وارد تنگه هرمز و خلیج فارس می شوند را گزاف و خلاف واقع توصیف کرد واظهار داشت: همه شناورها با امنیت در خلیج فارس تردد می کنند و جای نگرانی نیست.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:‏ هیچ وقت نباید ایرانی‌ها را تهدید کرد و در مقابل کسانی که  ما را تهدید کنند قاطعانه ایستادگی می کنیم.

وی افزود: حضور تمام دشمنان را  چه در آب‌های تحت نظارت ایران و چه خارج از آن در فلات قارّه رصد می کنیم.

سردار تنگسیری به تشکیل و راه اندازی بسیج دریایی اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۷ هزار فروند شناور مردمی در خلیج فارس و دریای عمان در قالب بسیج دریایی سازماندهی شده اند و ۵۱ ناوگروه مرزی مردمی در نیروی دریایی سپاه تشکیل شده است.

وی  خلیج فارس را متعلق به کشورهای منطقه دانست و اظهار داشت: کشورهای منطقه بدون دخالت ها و حضور قدرت های فرامنطقه‌ای قادر هستند امنیت این منطقه حساس را تأمین کنند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین