mana.ir

کد خبر: ۸۴۶۲۶ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۳ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۸
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد:

رشد ۱۰۰ درصدی صادرات از بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: میانگین افزایش صادرات کالا‌های غیرنفتی در ۵ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش مانا، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به عملیات تخلیه و بارگیری در بندر چابهار اظهار کرد: افزایش کیفیت و کاهش زمان فرآیند تخلیه و بارگیری کالا در بندر از موضوعات مهمی است که برای صاحبان بار و کالا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
بهروز آقایی با بیان اینکه بندر چابهار در سال جاری در این خصوص عملکرد مثبت و رو به رشدی را تجربه می‌کند، گفت: تخلیه و بارگیری کالا‌های نفتی و غیرنفتی در ۵ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به افزایش صادرات از بندر چابهار بیان کرد: صادرات کالا‌های غیرنفتی در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۰۰ درصد افزایش داشته که این مهم نشان از بازاریابی مستمر و جذب تجار و صاحبان کالا در داخل و خارج از کشور است.
آقایی یادآور شد: رشد صادرات از جمله مقوله‌هایی است که نشانگر تولید ثروت در کشور است و افزایش دو برابری آن در بندر چابهار بسیار امیدوار کننده است.
وی همچنین درخصوص تخلیه و بارگیری کالا‌های نفتی اعلام کرد: خوشبختانه در این زمینه نیز رشد ۱۰۶ درصدی را شاهد هستیم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تردد شناور‌های با ظرفیت بیشتر از یک هزار تن نیز تا پایان مردادماه سال جاری بیش از ۲۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین