mana.ir

کد خبر: ۸۴۵۶۹ |
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۴ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
قائم مقام وزیر صمت در بازدید از بندر چابهار:

انتقال کالا از طریق بندر چابهار به دو شرکت بزرگ دولتی ابلاغ شد/تأکید بالاترین ارکان مدیریتی کشور بر رونق بندر چابهار

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: اراده مرکز و بالاترین ارکان مدیریتی کشور بر این است که با توجه به فرصت‌های بی نظیری که از نظر زیرساخت‌ها و تجهیزات در بندر چابهار وجود دارد، این بندر جهش معنا داری پیدا کند.

به گزارش مانا، حسین مدرس خیابانی در جلسۀ تسهیل و تسریع فرآیند خروج کالا از بندر شهید بهشتی چابهار که با حضور اعضای هیئت مدیره شرکت خدمات بازرگانی دولتی ایران و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در سالن جلسات بندر شهید بهشتی برگزار شد گفت: در آخرین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد هماهنگی‌های اقتصادی دولت به دو شرکت بزرگ دولتی ابلاغ شد کالا‌های وارداتی را با اولویت بندر چابهار تخلیه کنند، چراکه این دو ستاد تأکید دارند بندر چابهار به جایگاه واقعی‌اش دست یابد.
وی با بیان این‌که نگاه دولت بر این است که توزیع کالا‌های اساسی بین بنادر جنوبی متوازن‌تر شود ادامه داد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری، ابلاغ ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد هماهنگی‌های اقتصادی دولت و اقدام‌های توسعه‌ای انجام شده در بندر چابهار، جهش این بندر در دستور کار است و باید به دنبال رونق ترافیک بار و کالا در این بندر استراتژیک باشیم.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با اشاره به مزیت‌های بندر چابهار و تقدیر از اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به دلیل اقدام‌های توسعه‌ای انجام شده در بندر شهید بهشتی اظهار کرد: موضوع اختصاص ۳۰ درصد تخفیف در سود بازرگانی کالا‌های وارده به بندر چابهار نیز در دولت پیگیری می‌شود.
پیشنهاد واردات کالا‌های کارخانجات از طریق بندر چابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به فرصت‌های بی‌نظیر بندر چابهار برای واردات و صادرات کالا گفت: این بندر قابلیت ایفای نقش کلیدی در تأمین کالا‌های اساسی کشور و کاهش هزینه‌های وارده بر این نوع کالا‌ها را دارد.
بهروز آقایی با تاکید بر لزوم اختصاص ۲۰ درصد کالا‌های اساسی سهم استان‌های شرقی کشور به بندر چابهار، ارائه تخفیف ۳۰ درصد در سود بازرگانی کالا‌های وارده به این بندر و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری افزود: پیشنهاد می‌شود واردات کالا‌های کانتینری مورد نیاز کارخانجات خودروسازی از طریق این بندر انجام شود.
گفتنی است: بازدید از زیرساخت ها، تجهیزات، اسکله‌ها و فرآیند تخلیه و خروج کالای اساسی در طرح توسعه بندر شهید بهشتی و بازدید از انبار‌ها و محوطه‌های انبارش کالا و پسکرانه‌های بندری از دیگر برنامه‌های سفر قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی و اعضای هیئت مدیره شرکت خدمات بازرگانی دولتی ایران به بندر چابهار بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار