mana.ir

کد خبر: ۸۴۴۹۵ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۶ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۸
نایب رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دریانوردان در آستانه مراسم گرامی‌داشت روز جهانی دریانوردی:

دریانوردان سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی

دبیر و نایب رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دریانوردان ایران گفت: دریانوردان سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی در برهه زمانی کنونی هستند.

دریانوردان سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی
 
سامان رضایی با اشاره به اینکه حوزه دریایی کشور در سال جاری با مشکلات عدیده‌ای مواجه شد که بخشی از آن ناشی از تحریم‌های یک‌جانبه و غیرقانونی آمریکایی‌ها بود افزود: جامعه دریانوردان، نهاد‌های حاکمیتی و مجموعه‌های کارفرمایی سه ضلع جامعه دریایی کشور هستند که باید با رعایت اصل سه جانبه گرایی مشکلات جامعۀ دریایی را حل کرد چرا که بدون همکاری هر سه ضلع امکان رفع مشکلات و مسائل مختلف در این حوزه وجود ندارد.
وی در خصوص عمده مشکلات و مصائب دریانوردان، خاطرنشان کرد: مشکلات دریانوردان در شناور‌های اقیانوس‌پیما متفاوت از مشکلات دریانوردان مشغول به فعالیت در شناور‌های کوچک است هرچند مشکلات مشترکی نیز دارند که شامل بازگشت به وطن و حقوق و دستمزد است.
رضایی افزود: به دلیل تحریم‌های اعمال شده دریانوردانی که در شناور‌های اقیانوس پیما فعالیت می‌کنند امکان دسترسی به بازار‌های کار خارجی را ندارند و متأسفانه در حال حاضر با محدودیت‌های خاصی در این رابطه مواجه هستیم که در صورت حل آن با توجه به وجود تفاهم نامه‌های متعدد با کشور‌های مختلف شاهد ارز‌آوری و اشتغال‌آفرینی در این حوزه خواهیم بود.
دبیر و نایب رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دریانوردان ایران با اشاره به اجلاس اخیر سازمان جهانی کار که با حضور سران مختلف کشور‌های جهان در سازمان ملل برگزار شد، بیان کرد: درخواست رفع تبعیض ملیّتی را در این اجلاس مطرح کردیم و خواستار رفع محدودیت‌های موجود برای دریانوردان ایرانی شدیم.
رضایی با اشاره به اینکه دریانوردان در شناور‌های اقیانوس‌پیما کارمند دائمی دو شرکت بزرگ کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش ایران هستند، گفت: همانطور که می‌دانید قوانین مربوط به این شرکت‌ها حسب قوانین کار کشور است و قانون کار کشور در بسیاری از موارد همخوانی لازم را با حوزه دریایی ندارد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار