mana.ir

کد خبر: ۸۳۹۶۲ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۹ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۸

کشف میدان بزرگ نفتی از جزیره مینو تا بندر اروندکنار

استاندار خوزستان از کشف اخیر یک میدان بزرگ نفتی از جزیره مینو تا بندر اروندکنار خبر داد.

کشف میدان بزرگ نفتی از جزیره مینو تا بندر اروندکنار

به گزارش خبرنگار مانا دکترغلامرضا شریعتی در نشست مدیران اجرایی و اداری استان خوزستنان افزود: به تازگی کارشناسان و مهندسان اکتشاف نفت توانستند مخازن بزرگ نفتی را کشف کنند که از جزیره مینو تا اروندکنار امتداد دارد.

وی گفت: در تالاب شادگان و زمین های توسعه نیشکر در حال پژوهش هستیم و کارشناسان احتمال وجود میدان های نفتی را داده اند.

استاندار خوزستان بدون اشاره به ذخایر قطعی نفت در میادین تازه کشف شده در مناطق ساحلی خوزستان گفت: این مساله به بررسی و مطالعه بیشتری نیاز دارد.

وی بیان کرد: ‏در میدان نفتی غرب کارون و دارخوین روزانه بیش از ۵۰۰ هزار بشکه نفت استخراج نفت می شود و روزانه دو میلیون و ۶۶۰ هزار بشکه نفت در ‏خوزستان تولید می شود.

شریعتی با بیان اینکه ‏از دولت خواسته ام محور توسعه خوزستان را نفت قرار دهد گفت: این موضوع باعث تمرکز صنعت پالایشگاهی در خوزستان خواهد شد.

نماینده عالی دولت در خوزستان با اشاره به اینکه لایروبی اروندرود در اولویت کاری استانداری خوزستان قرار دارد افزود: به زودی عملیات اجرایی لایروبی اروندرود با مشارکت جمهوری اسلامی ایران و عراق شروع می شود.

وی آغاز لایروبی اروندرود را نقطه عطف تاریخی در تعمیق روابط دو کشور ایران و عراق عنوان کرد.

شریعتی در ادامه با اشاره به توافق دو کشور برای اتصال خط آهن شلمچه - بصره گفت: ‏با جدیدت تمام طرح اتصال راه آهن خرمشهر -بصره را دنبال می کنیم و به زودی عملیات این طرح آغاز می شود.

وی تصریح کرد: ‏بعد از تکمیل راه آهن، پل مشترک ایران و عراق را که قرار است بر روی اروندرود احداث شود را در دستور کار قرار خواهیم داد.

استاندار خوزستان افزود: اتصال خط آهن ایران و عراق، زمینه ثبات و تعمیق امنیت منطقه را به دنبال دارد و آثار اقتصادی و اجتماعی فراوانی برای خوزستان خواهد داشت.

وی گفت: از همه توان خود برای افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری خوزستان با عراق استفاده خواهیم کرد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار