mana.ir

کد خبر: ۸۳۷۱۷ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸

برنامه واردات 500 هزار تن شکر خام از بندر امام

مدیرکل غله خوزستان از برنامه ریزی برای واردات 500 هزار تن شکر خام از بندر امام خمینی در سال جاری خبر داد.

برنامه واردات 500 هزار تن شکر خام از بندر امام

خدارحم امیری زاده در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: واردات شکر خام برای تنظیم بازار و تامین نیازهای داخلی توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام می شود.

وی گفت: واردات شکر خام برای تصفیه در کارخانه های نیشکری خوزستان، به تدریج وارد بازار مصرف خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، از ابتدای سال جاری تاکنون چند محموله شکر خام از هندوستان وارد بندر امام خمینی شده و سپس به کارخانه تصفیه شکر خوزستان منتقل شده است.

امیری زاده افزود: واردات شکر خام به کشور از طریق بندر امام خمینی طبق برنامه پیش می رود و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

وی گفت: واردات شکر خام از بندر امام خمینی تا هر زمان که نیاز باشد ادامه خواهد یافت و تحریم های یک جانبه و غیرقانونی امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران تاثیری در واردات کالاهای اساسی ندارد.

مدیرکل غله خوزستان درادامه با اشاره به اینکه سیلاب اخیر بیش از 30 هزار هکتار از اراضی نیشکری خوزستان را به زیر آب برد و بیش از 30 هزار میلیارد ریال به صنعت نیشکر استان خسارت زد افزود: امسال برای جبران کسری تولید شکر نیازمند واردات این محصول هستیم.

چندی پیش عباس کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی گفته بود برای جبران کسری تولید شکر ناچاریم واردات شکر را از طریق بندر امام خمینی انجام دهیم.

وی گفت: واردات شکر به کشور به منظور تنظیم بازار و کاهش نوسانات قیمتی شکر ادامه می یابد و در نهایت  به ثبات بازار شکر خواهد انجامید.

بازار شکر در هفته های اخیر تحت تاثیر کاهش شدید این محصول استراتژیک در خوزستان، با نوسانات شدید قیمتی روبه رو بوده است.

شایان ذکر است بیش از 90 درصد غلات و نهاده های دامی و روغنی کشور از طریق بندر امام خمینی وارد کشور می شود.

بندر امام خمینی دومین بندر عملیاتی و راهبردی جمهوری اسلامی ایران پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.

این بندر که در خور موسی واقع شده نقش محوری و تعیین کننده در پشتیبانی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و تامین نیازهای اساسی جبهه های نبرد داشت به همین دلیل نیروی هوایی ارتش بعثی عراق با حملات مستمر خود تلاش زیادی برای توقف فعالیت بندری آن انجام داد ولی موفق به این کار نشد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین