mana.ir

کد خبر: ۸۳۷۱۱ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد:

لزوم اتخاذ رویکرد هماهنگ در استفاده از اسکرابر

سازمان بنادر اروپا حمایت خود را از پیشنهاد اتحادیه اروپا مبنی بر اتخاذ یک رویکرد هماهنگ در زمینه استفاده از اسکرابر در کشتی ها به منظور اجرای قانون 2020 اعلام کرد. این پیشنهاد در اجلاس هفته آینده IMO در لندن مورد بحث قرار می گیرد.

لزوم اتخاذ رویکرد هماهنگ در استفاده از اسکرابر

به گزارش گروه بین الملل مانا، کمیته حفاظت از محیط زیست دریایی IMO هفته آینده در نشستی در لندن درباره پیشنهاد اتحادیه اروپا تصمیم خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش 28 کشور عضو اتحادیه اروپا پیشنهاد کردند که درباره استفاده از اسکرابر و تخلیه آن در بنادر باید تصمیم اساسی اتخاذ شود.

این پیشنهاد در حالی مطرح می شود که برخی از کشور ها ی عضو اتحادیه اروپا اقداماتی را برای محدود کردن تخلیه اسکرابر در مناطق بندری انجام دادند.

"Isabelle Ryckbost" دبیر سازمان بنادر اروپا (ESPO) در این زمینه گفت: بدون شک کیفیت آب دریا اولویت بزرگی برای صاحبان کشتی و بنادر اروپایی است .

از آن جائیکه احتمال دارد تخلیه اسکرابر در آب آلودگی هایی را ایجاد کند به همین جهت دستیابی به یک برنامه مشترک به منظور حفاظت از آب دریا و به خصوص پاکیزگی بنادر بیش از بیش الزامی است.

وی یاد آور شد: باید در اسرع وقت نسبت به تخلیه اسکرابر در بنادر به طور اساسی شفاف سازی شود تا با اجرای قانون 2020 مشکلی در این ارتباط  وجود نداشته باشد.

این کار یک رویکرد هماهنگ جهانی را می طلبد که امیدواریم در اجلاس هفته آینده منجر به نتیجه گیری مطلوب شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین