mana.ir

کد خبر: ۸۳۰۰۰ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۸ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۷

استقبال آسیا و اروپا از سوخت LNG

تغییر و تحولات سال 2019 در حوزه دریا نشان می دهد که سوخت LNG به تدریج به عنوان سوخت دریایی جایگزین سایر سوخت ها می شود که مورد استقبال کشورهای آسیایی و اروپایی نیز است.

استقبال آسیا و اروپا از سوخت LNG

به گزارش گروه بین الملل مانا، از سال 2017 میلادی استفاده از گاز LNG در کشتی های در حال ساخت مطرح شد به گونه ای که تعداد کشتی هایی که با سوخت LNG حرکت می کنند از سال 2017 میلادی از 118 کشتی به 143 کشتی افزایش یافته است. هم اکنون 135 کشتی از نوع تانکر، مسافری، کانتینر و حمل کننده خودرو در دست ساخت می باشد که در آنها قرار است از سوخت LNG استفاده شود.

استفاده از گاز LNG در بنادر نیز با استقبال مواجه شده به گونه ای که در حال حاضر در بنادر 25 کشور برتر جهان این نوع گاز مورد استفاده قرار می گیرد. کارشناسان پیش بینی می کنند طی چهار تا پنج سال آینده استفاده از گاز LNG در آسیا، اروپا ،خاورمیانه و شمال آفریقا از رونق خاصی برخوردار شود. سرمایه گذاری در بخش LNG نیز در میان کشورها رواج یافته و اسپانیا، ترکیه، چین، ژاپن و سنگاپور و ...از جمله کشورهایی هستند که در این زمینه به سرمایه گذاری پرداخته اند.

گاز LNG در حال حاضر در پنج بندر مدیترانه ای و در فرانسه و اسپانیا در دسترس است و برنامه ی گسترش آن تا 15 سال دیگر در دست مطالعه و بررسی است. دولت های آسیایی نیز LNG را به عنوان سوخت دریایی مورد تایید قرار می دهند و دولت کره جنوبی نیز برای تسهیل استفاده از LNG قرار است 2.48 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند.

گرایش ژاپن و چین نیز برای استفاده از گاز LNG در ساخت کشتی ها بیشتر شده است. در این میان قانون گذاران کمیته حمایت از محیط زیست سازمان جهانی دریانوردی (MEPC) در ماه اکتبر سال 2018 میلادی تاکید کردند که حمل سوخت های سنگین در کشتی ها از سال 2020 ممنوع شود مگر آنکه کشتی با فناوری مناسب سوخت رسانی و یا نصب اسکرابر همراه باشد و آنان همچنین پیشنهاد دادند جریمه سنگینی برای کارفرمایانی که این قانون را رعایت نکنند در نظر گرفته شود.

از آنجایی که از اول ژانویه سال 2020 میلادی قانون کاهش سولفور به نیم درصد عملی خواهد شد به همین جهت توافق جامعه دریایی درحال افزایش است تا سوخت LNG را به عنوان بهترین راه حل برای نسل امروز و آینده انتخاب کنند زیرا جایگزین دیگری وجود ندارد.

اگرچه سوالات زیادی پیرامون قیمت سوخت های دریایی وجود دارد اما در این رابطه شرکت SEA/LNG قرار است مطالعات متمرکز خود را در این زمینه ادامه داده و به اطلاع عموم برساند.

پیش بینی کارشناسان نشان دهنده آن است که LNG می تواند صاحبان کشتی و مدیران بندری را قانع سازد تا آن را به عنوان یک سوخت ایده آل و مطلوب انتخاب کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین