mana.ir

کد خبر: ۸۱۷۶۲ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۳ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۷

پیرائوس در مسیر تبدیل به بزرگترین بندر کانتینری مدیترانه

بنادر کشتیرانی کاسکو موسوم به CSP اهداف خود را در مسیر تبدیل بندر پیرائوس یونان به بزرگترین بندر کانتینری مدیترانه مطرح کردند. 

به گزارش گروه بین الملل مانا، بنادر کشتیرانی کاسکو چین تصمیم دارند تا سومین بندر شلوغ کانتینری در مدیترانه یعنی بندر پیرائوس یونان را به نخستین بندر و هاب برتر در منطقه طی ۱۸ ماه تبدیل کنند. 
بر اساس این گزارش و همزمان با انتشار گزارش عملکرد شش ماه نخست سال جاری میلادی از سوی CSP، ترمینال کانتینری پیرائوس (PCT) یکی از توابع بندر یونان در مدت کمتر از دو سال به مجری برتر شرکت کاسکو در امور دریایی تبدیل شده است. این درحالی است که CSP سال جاری را هشداری برای «سالی پر از چالش» خوانده بود.
این گزارش ضمن اشاره به توان عملیاتی کانتینر در بندر پیرائوس ادامه داد: بازده جابه جایی کانتینر در اسکله‌های دو و سه بندر پیرائوس با رشد ۱۸.۴ درصدی در نیمه نخست سال جاری میلادی به ۲.۰۷۵ میلیون TEU رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی خبر از افزایش قابل توجه آن می‌دهد. افزون برآن، افزوده شدن لنگرگاه جدید در ژانویه ۲۰۱۸ موجب شد تا توان عملیاتی مستقلا در ترمینال یک PPA کاسکو رشد ۶۳.۳ درصدی را تجربه کند و به ۱.۶ میلیون TEU برسد و جابه جایی مجموع بندر پیرائوس را طی شش ماه ابتدایی به ۳.۶۷۵ میلیون TEU برساند.
ترمینال کانتینری پیرائوس همچنین به دنبال افزایش ترافیک و قدرت گرفتن یورو در برابر دلار توانست میزان سود خالص از ترمینال‌های دو و سه را در شش ماه ابتدایی به ۱۳.۶۴ میلیون دلار برساند و رشد قابل توجه ۲۵.۸ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی در کارنامه خود ثبت کند. گردش مالی نیز ۳۱ درصد افزایش یافت و به ۱۱۱.۴۵ میلیون دلار رسید چرا که بر تعداد کانتینربر‌هایی که در این بندر پهلو می‌گرفتند در ائتلاف اقیانوسیه افزوده شده بود. در جولای سال جاری میلادی، ترافیک کانتینری رکورد جدیدی را ثبت کرد و به ۴۱۵ هزار TEU رسید که در مقایسه با مدت مشابه ۲۰۱۷ میلادی رشد ۳۴.۳ درصدی را نشان می‌دهد.
در همین راستا، مدیر اجرایی بندر پیرائوس گفت: حمل و نقل بار طی سال گذشته در این بندر بیش از سه برابر با رشد همراه بوده و این روند افزایشی در سال جاری میلادی همچنان ادامه خواهد داشت. بدین ترتیب، تا یکسال و نیم آینده بندر پیرائوس به بزرگترین بندر مدیترانه تبدیل خواهد شد و دو پله ترقی را در مقایسه با رتبه سوم کنونی خود پشت سر می‌گذارد. این بندر سریع‌ترین رشد در جهان را دارد و مدیریت بندر در تلاش است تا ترافیک باری را ۳۵ درصد در سال جاری میلادی افزایش دهد.
شرکت بنادر کشتیرانی کاسکو سرمایه گذاری در بندر پیرائوس را با هدف تکمیل زیرساخت اسکله یک ادامه می‌دهد. در ماه حاضر بندر درخواست خود مبنی بر افزودن تجهیزات جدید از جمله جرثقیل‌های باری و جایگزینی قطعات الکترومکانیکی در ایستگاه‌های فعال و سیستم‌های اطلاعات را صادر کرده است. افزون بر آن، PPA قصد دارد یک انبار جدید به مساحت ۴۷ هزار متر مربع پشت ترمینال خودرو بسازد. 
از سوی دیگر این بندر در یک پروژه ۲۰۰ میلیون دلاری فعالیت خود را با هدف توسعه بندر مسافری به منظور جاگیری چهار فروند شناور کروز غول پیکر به طور همزمان آغاز خواهد کرد. این اقدام، بندر را به خانه اصلی شناور‌های کروز تبدیل می‌کند و تضمینی برای محافظت از منافع مالی است که برای کشور به ارمغان خواهد آمد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین