mana.ir

کد خبر: ۸۱۴۴۸ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۱ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۷
هشدار هواشناسی:

شناورها به دریا نروند

اداره کل هواشناسی خوزستان آبهای شمال غرب خلیج فارس و سواحل خوزستان را تا دو روز آینده مواج و متلاطم پیش بینی کرد.

به گزارش خبرنگار مانا ، بنابر تجزیه و تحلیل نقشه ها و مدل های هواشناسی بدلیل مواج بودن آبهای نیلگون خلیج فارس، دریاروی برای قایق ها و شناورهای صیادی و باری متوسط مناسب نیست.

از شناورهای دریایی خواسته شده به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی از رفتن به دریا تا مساعد شدن وضعیت جوی خودداری کنند.

بنا به اعلام هواشناسی خوزستان به دلیل وزش بادهای نسبتا" شدید ، ارتفاع موج در آبهای شمال غرب خلیج فارس بین یک تا 1.5متر نیز خواهد رسید ضمن آنکه برخی مناطق ساحلی خوزستان شاهد بروز پدیده گرد و غبار و افزایش دما تا 51درجه خواهند بود.

با ظهور ریزگردها در شهرهای ساحلی خوزستات احتمال کاهش دید افقی و اختلال در نشست و برخاست هواپیماهای مسافری در فرودگاههای آبادان و ماهشهرفاصله گرفتن شناورها در لنگرگاههای ساحلی خوزستان در زمان مواج شدن دریا، از مواردی است که به صاحبان شناورها توصیه شده است.

مدیریت بحران استانداری خوزستان در اطلاعیه ای یکشنبه هفتم مرداد را در استان خوزستان به علت گرمای شدید و ضرورت کاهش مصرف برق و جلوگیری از قطعی آن تعطیل عمومی اعلام کرد.

این مدیریت از دستگاههای اجرایی در مناطق ساحلی خوزستان خواست تدابیر لازم را برای جلوگیری از حوادث غیرمترقبه و قطعی جریان آب و برق بکارگیرند.

در همین حال درپی تعطیلی روز یکشنبه در خوزستان ، بسیاری از ساکنان شهرهای ساحلی به منظور فرار از گرمای شدید و طاقت فرسا ، کوله بار سفر بستند و به مناطق کوهستانی و خوش آب و هوا رهسپار شدند.

شرکت آب و فاضلاب خوزستان از ساکنان شهرهای آبادان ، خرمشهر ، ماهشهر و هندیجان خواست در روزهای آینده که دما به صورت کم سابقه افزایش می یابد در مصرف آب صرفه جویی کنند.

گفته می شود در تابستان امسال شدت گرما و ماندگاری آن در شهرهای ساحلی خوزستان به علت خشکسالی و کمبود آب ، کم سابقه بوده است.

گرمای هوا در مرداد ماه که توام با وزش باد "سور" یا خرما پزان است در مناطق ساحلی خوزستان به اوج می رسد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین