mana.ir

کد خبر: ۸۱۰۳۲ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۱ - ۰۱ تير ۱۳۹۷

صیادان خوزستانی خانه نشین شدند

صیادان بنادر خوزستان برای چندمین روز متوالی به علت شرایط نامساعد جوی ناشی از طوفانی شدن خلیج فارس به ناچار دست از کار کشیدند و خانه نشین شدند.

به گزارش خبرنگار مانا ، صیادان خوزستانی با توقف در لنگرگاههای صیادی همچنان منتظر بهبود شرایط جوی در آبهای خلیج فارس هستند تا فعالیت خود را در دریا از سرگیرند.

معاونت صید و صیادی شیلات خوزستان از شناورها و قایق های صیادی خواست به علت مواج و طوفانی بودن خلیج فارس به دریا نروند.

این معاونت ضمن تقدیر از صیادان استان که به توصیه های هواشناسی و مدیریت بحران استانداری خوزستان عمل می کنند و جانب احتیاط را گرفته و دریا نرفته اند از آنان خواست تا 48 ساعت آینده نیز از دریاروی خودداری کنند.

اداره کل هواشناسی خوزستان اعلام کرد: بر اساس نقشه های هواشناسی ، آبهای شمال غرب خلیج فارس به علت تداوم بادهای شدید ، مواج و متلاطم است.

این اداره با اعلام اینکه الگوی تابستانی در شهرهای ساحلی خوزستان حاکم است از تداوم هوای بسیار گرم و طاقت فرسا توام با گرد و غبار در شهرهای جنوبی استان خبر داد.

مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز دوباره با صدور اطلاعیه ای از ساکنان شهرهای ساحلی خوزستان خواست نسبت به برخاستن گرد و خاک و کاهش کیفی هوا و اختلال در زندگی عادی مردم هشدار داد و از دستگاههای اجرایی و خدماتی خواست برای پیشگیری از حوادث غیرمترقبه و قطعی برق اقدامات لازم را انجام دهند.

در هفته های اخیر به علت شرایط ناشی از خشکسالی و کاهش نزولات جوی در شهرهای ساحلی خوزستان ، مردم با مشکلات ناشی از شوری اب و قطع برق روبرو بوده اند.

شهرهای ساحلی خوزستان به لحاظ اقلیمی ، جزو مناطق بدآب و هوا و بسیار گرم استان محسوب می شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین