mana.ir

کد خبر: ۸۰۹۱۲ |
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۷ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
آرامی خبر داد:

لایروبی و ساخت اسکله گردشگری و بندرگاه خمیر

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی از تخصیص ۲۴۸ میلیارد ریال اعتبار جهت لایروبی و ساخت بندرگاه گردشگری در بندرخمیر خبر داد.

به گزارش مانا، منصور آرامی در حاشیه بازدید از اسکله چند منظوره بندرخمیر اظهار کرد: گسترش و توسعه بنادر جنوب کشور، تامین معیشت مردم منطقه و بالا بردن سطح رفاه آن‌ها از برنامه‌هایی است که سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۹۷ در جهت اجرای آنها گام بر می‌دارد.

وی با اشاره به اینکه توسعه بنادر و سواحل سبب رونق اقتصادی مردم و منطقه می‌شود، افزود: سازمان بنادر و دریانوردی به طور ویژه‌ بر عملیاتی شدن برنامه‌های توسعه‌ای خود تمرکز کرده تا شاهد عمران و توسعه سواحل و بنادر خلیج فارس باشیم.

آرامی همچنین در خصوص بندر چندمنظوره خمیر و مراحل تکمیل این پروژه نیز گفت: در گذشته مشکلاتی در روند احداث این پروژه بوجود آمده بود که با مرتفع شدن این نقایص، در آینده نزدیک شاهد ادامه روند ساخت این پروژه خواهیم بود و امیدواریم با احداث این پروژه ،فعالیت های اقتصادی مردم در این منطقه رونق دوچندانی گیرد.

در ادامه  فرماندار خمیر نیز اظهار کرد: قطعا در این برهه از زمان و با وجود مشکلات اقتصادی، توسعه و احداث بنادر به بهتر شدن‌ وضعیت معیشتی ساحل نشینان کمک زیادی خواهد کرد.

میرهاشم خواستار گفت: با توجه به این‌که درآمد بیشتر ساکنان منطقه از راه دریا تامین می شود، لازم است جهت رونق اقتصادی مردم منطقه تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی همچنین از همت و پیگیری همه کسانی که نقشی در پروژه مجتمع بندری خمیر داشته اند، تقدیر کرد و افزود: هر بحث و مشکلات در زمینه ساخت این پروژه  وجود دارد باید برطرف شده و بار دیگر این پروژه آغاز شود زیرا ما مسئول هستیم و باید پاسخگوی تصمیماتمان باشیم.

گفتنی است در جلسه ای که با حضور دکتر آرامی و میرهاشم خواستار فرماندار بندرخمیر در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اعتباری به ارزش ۲۲۸ میلیارد ریال جهت ساخت اسکله در پارک حرای خمیر و توسعه گردشگری و همچنین ۲۰ میلیارد ریال اعتبار به لایروبی اسکله اختصاص یافت.

برچسب ها: بندرگاه خمیر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین