mana.ir

کد خبر: ۸۰۸۲۲ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۸ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
استاندار هرمزگان:

سازمان بنادر بندر"شیو" را توسعه دهد/ بنادر هرمزگان آماده صادرات کالا به قطر

استاندار هرمزگان گفت: بندر شیو در شهرستان پارسیان موقعیت مناسبی برای صادرات محصولات به کشور قطر دارد که سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به درآمدهای گسترده ای که در استان هرمزگان دارد باید نسبت به توسعه زیرساخت ها در این بندر و سایر بنادر کوچک استان اقدام کند.

به گزارش خبرنگار مانا از بندرعباس، فریدون همتی در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان اظهار کرد: در قطر بازار آماده ای برای صادرات محصولات استان هرمزگان و توسعه تجارت با این کشور وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه زیرساخت های توسعه مبادلات تجاری با قطر باید به سرعت در استان هرمزگان فراهم شود، ادامه داد: بندر شیو در شهرستان پارسیان موقعیت مناسبی برای صادرات محصولات به  قطر دارد که سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به درآمدهای گسترده ای که در استان هرمزگان دارد باید نسبت به توسعه زیرساخت ها در این بندر و سایر بنادر کوچک استان اقدام کند.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه توسعه مراودات استان های مرزی با کشورهای همجوار مورد تاکید مسئولان کشور است، افزود: براساس بررسی هایی که صورت می گیرد اقلام مورد نیاز و دارای قابلیت برای صادرات به  قطر مشخص شوند تا هرمزگان حضور مقتدرانه ای در بازار  قطر داشته باشد.
همتی خواستار تدوین راهبرد مشخص و گزارش تحلیلی دقیق از ظرفیت های تجارت با قطر و ارائه و انعکاس آن از سوی استان هرمزگان به ریاست جمهوری شد و بیان داشت: می توان با دستور رئیس جمهوری در این خصوص، پیگیری های لازم را از طریق وزارتخانه ها انجام داد.
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: بنادر لنگه و شیو در هرمزگان آمادگی خدمات رسانی برای تجارت به  قطر را دارند و توسعه زیرساخت ها در این بنادر باید مورد توجه باشد.

همتی تصریح کرد: نیاز است برنامه هایی را طراحی کنیم که ارتباط اقتصادی و تجاری با کشور قطر از طریق استان هرمزگان به صورت پایدار باشد و این امر اشتغال بسیاری را در استان ایجاد خواهد کرد.
وی اضافه کرد: همچنین می توان از طریق  قطر کالای ایرانی را به دیگر کشورها صادر کرد و از این فرصت و ظرفیت باید بهره برد.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه راه اندازی بنادر کوچک، متوسط و بزرگ نیز در این راستا در هرمزگان صورت می گیرد، تصریح کرد: کار بی سابقه ای در استان صورت گرفته به شکلی که مجوز مرز رسمی برای هر منطقه اقتصادی که می تواند توسعه را در شرق و غرب استان متوازن کند، صادر شده است تا در نزدیک ترین نقطه شرایط فعالیت اقتصادی و تجاری برای مردم نوار ساحلی هرمزگان فراهم شود.
همتی اضافه کرد: باید شرایطی ایجاد کنیم که ملوانان و لنج داران استان کالا صادر کنند و اگر لنج داران محصولات بیشتری صادر و صادرات را رونق دهند، می توانیم برنامه تشویقی خوبی برای آنها تعریف کنیم به گونه ای که تمامی لنج داران ما به صادر کننده کالا از هرمزگان تبدیل شوند.
وی گفت: برای سال جاری سه میلیارد دلار صادرات کالای غیرنفتی از طریق استان هدف گذاری شده و باید از هم اکنون به طور منظم تحقق این رقم کنترل شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین