mana.ir

کد خبر: ۸۰۷۵۲ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۷

بازدید مدیرعامل سازمان بنادر از بندر امام

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ، در بازدید میدانی از بخش های مختلف این مجتمع بندری، از آخرین وضعیت پایانه های اختصاصی کالا و پیشرفت پروژه های در دست احداث آگاه شد.

به گزارش خبرنگار مانا، مهندس محمد راستاد و هیأت همراه در جریان بازدید میدانی از سطح مجتمع بندری امام خمینی (ره)، از سیلوی ۷۵ هزار تنی این مجتمع بندری بازدید کرد و ضمن گفتگو با مدیران این پایانه اختصاصی مشکلات و چالش آن را در خصوص لایروبی اسکله‌های آن مطرح و تمهیدات لازم برای توسعه و تجهیز این پایانه اختصاصی کالا بحث و بررسی شد.
در جریان این بازدید همچنین راهکار‌های بهره برداری بهینه و فعال سازی این پایانه اختصاصی در قالب‌های قرارداد‌های سرمایه گذاری بخش خصوصی پیشنهاد شد.
بازدید از کارخانه روغن کشی نوید خلیج فارس و نحوه فعالیت این کارخانه در تولید روغن خوراکی و بررسی طرح‌های توسعه آتی آن از دیگر برنامه‌های سفر مهندس راستاد به بندرامام خمینی (ره) بود.
پایانه ریلی تخلیه و بارگیری غلات (پارسیان ریل شرق) از دیگر نقاطی بود که طی این سفر، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از آن بازدید کرده و طی گفتگو با مدیران این پایانه با جایگاه، عملکرد و ظرفیت‌های آن آشنا شد.
بازدید از پروژه احداث سیلو‌های ۱۵۰ هزارتنی نگهداری غلات با بیش از ۳۵ درصد پیشرفت اجرایی از دیگر برنامه‌های مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بازدید از مجتمع بندری امام خمینی (ره) بود.
بهره گیری از توان و تخصص داخلی، سرعت بالای پیشرفت احداث آن و ظرفیت اشتغال قابل توجه از جمله ویژگی‌های پروژه مذکور عنوان شد که در جریان بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح گردید و مدیران این پروژه با توجه به تحولات اخیر بازار ارز، بازنگری در تعهدات قرارداد سرمایه گذاری را به منظور تسهیل فعالیت سرمایه گذار خواستار شدند.
بندر امام خمینی (ره) دومین بندر بزرگ عملیاتی جمهوری اسلامی ایران پس ازبندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین