mana.ir

کد خبر: ۸۰۷۳۶ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۷

تاکید راستاد بر ارتقاء کیفیت خدمات در بنادر

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای ارتقای کیفیت خدمات در بنادر، باید نرخ های عملیاتی افزایش یابد و این امر مستلزم پایش مکرر است.

به گزارش خبرنگار مانا، محمد راستاد در نشست شورای اداری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان در مجتمع بندری امام خمینی (ره) اظهار داشت: برگزاری موفقیت آمیز مناقصه پایانه کانتینری در بندرامام خمینی(ره) از اقدامات شایسته ای بود که اخیرا صورت گرفت.
وی ادامه داد:کیفیت صادرات مواد معدنی نیاز به توجه جدی دارد و می بایست در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به ارتقا عملکرد صادرات مواد معدنی اقدام شود،  چیدمان روبناها و زون های بندری  در این مجتمع بزرگ بندری  به مهندسی مجدد نیاز دارد.
راستاد افزود: برای بهبود نرخ عملیاتی باید به سمت اصلاح روبناهای بندری و زون مختلف آن حرکت کرد.
وی با اشاره به نتایج مباحث جلسه ی مشترک با شورای معاونین این اداره کل خاطر نشان ساخت: لایروبی آبراه خورموسی، استمرار خارج سازی مغروقه ها و ارتقای کیفیت علائم راهنمایی از فرآیندهای ضروری است که می باید برای ارتقای کیفیت خدمات دریایی دنبال شود، همه آحاد فعال در حوزه مدیریت سواحل را باید نسبت به مقررات و الزامات مدیریت سواحل و نقش و جایگاه کلیدی سازمان بنادر و دریانوردی آگاه کرد.
معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن ابراز خرسندی از تکاپو و پویایی نیروهای کارشناسی این مجتمع بزرگ بندری  بیان داشت: بندرامام خمینی(ره) بارها ثابت کرده از مزیت های غیرقابل رقابتی نسبت به دیگر بنادر کشور برخوردار است؛ همجواری صنعت و بازرگانی و نقش محوری در تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی موجب شده این بندر از جایگاه بسیار مهم و متفاوتی نسبت به بنادر کشور برخوردار باشد.
راستاد در ادامه بیان کرد: من به خودم بابت داشتن همکارانی که علاوه بر دغدغه های جاری، با ایده های خلاقانه به دنبال طرح های نو می روند و با تعصب نسبت به سازمان خود می اندیشند تبریک می گویم،
وی ارائه طرح های مطرح شده  در این نشست به ویژه درخواست های کارشناسان برای پایلوت شدن بندرامام خمینی(ره) در سطح بنادر را قابل تقدیر دانست و تصریح کرد: علاقه و همتی که بین کارکنان این اداره کل  و بخش خصوصی فعال در بندرامام خمینی(ره)، برای مکانیزه سازی و ایجاد ارزش افزوده انجام می شود، بسیار ارزشمند است. خروجی و راه حل های به دست آمده در طرح های تحقیقاتی در زمینه صیانت از سرمایه انسانی سازمان، باید مورد توجه قرار بگیرد. دستاوردهای بسیار خوبی در بندرامام خمینی(ره) حاصل شده، که می تواند برای دیگر بنادر نیز مفید واقع شود و در این زمینه تبادل تجارب صورت بگیرد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه برنامه های سفر خود به منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) از نزدیک با دستاوردهای کارشناسان این اداره کل در حوزه های فاوا، عملیاتی و فنی آشنا شد.
بنا بر  این گزارش، هوشمندسازی در بنادر و مزایای بهره گیری از این فن آوری و توانمندی و اقدامات صورت گرفته در این مجتمع بندری، امکان سنجی حذف پایلوت در آبراه خورموسی، شناسایی عوامل مؤثر بر استرس شغلی کارکنان اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، سامانه پایش عملیات بندری در  فرآیند حمل و نقل داخلی درباره کالاهای اساسی (غلات) در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)، اهداف و مزایای آن و مدیریت دارایی های فیزیکی مبحث کارشناسی بود که در جلسه شورای اداری  اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از سوی کارشناس معاونت فنی و نگهداری این اداره کل مطرح شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین