mana.ir

کد خبر: ۷۸۴۶۰ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

رشد ۱۲۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندرخرمشهر

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد ۱۲۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالا از ابتدای سال جاری تاکنون در این بندر خبر داد.

 رشد ۱۲۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندرخرمشهر
به گزارش مانا، محمد محسنی درباره عملکرد تخلیه و بارگیری بزرگ ترین بندر آزاد تجاری ایران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون تخلیه و بارگیری یک میلیون و ۹۷۵ هزار و ۷۳۰ تن کالا در بندرخرمشهر به ثبت رسیده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۲۹ درصدی را نشان می دهد.
وی افزود: از این میزان یک میلیون و ۴۸۲ هزار و ۲۴۷ تن به بارگیری و ۴۹۳ هزار و ۴۸۳ تن به تخلیه اختصاص دارد  که  به ترتیب از رشد ۲۸۴ و سه درصدی برخوردار است.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر تصریح کرد: طی این مدت یک میلیون و هشت هزار و ۸۹۹ تن کالا از بندرخرمشهر به عراق صادر شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیر ۲۵۰ برابری داشته است.
محسنی میزان صادرات کالا به کویت را با رشد ۱۹ درصدی، ۳۶۳ هزار و ۷۷۹ تن عنوان کرد.
وی با اعلام رشد ۲۴ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر خرمشهر گفت: دراین بازه زمانی ۷۸هزار و ۱۹۳ TEU عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر در مجتمع بندری خرمشهر به انجام رسیده است.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر میزان تردد مسافر از طریق پایانه بین المللی مسافری دریایی خلیج فارس بندر خرمشهر از ابتدای سال جاری تاکنون را با رشد ۲۰ درصدی، ۲۲۵ هزار و ۶۸۸ نفر اعلام کرد.
محسنی ادامه داد: با توجه به شرایط آب و هوایی مطلوب منطقه در این فصل و در آستانه تعطیلات پایان سال، بندرخرمشهر آماده  پذیرایی از گردشگران دریایی است.
به گفته وی گردشگران دریایی می توانند از جاذبه های بی نظیر گردشگری در رودخانه های اروند و کارون بهره مند شوند.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: طی این مدت یک هزار و ۷۳۰ فروند شناور بالای هزار تن و زیر هزار تن در بندر خرمشهر پهلو گرفته اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد چهار درصدی برخوردار است.
محسنی با اعلام رشد ۲۶ درصدی تخلیه و بارگیری خودرو در بندرخرمشهر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تخلیه و بارگیری ۱۲ هزار و ۲۴۹ دستگاه خودرو در بندرخرمشهر به ثبت رسیده است.
شایان ذکر است بندرخرمشهر به دلیل مجاورت با عراق، کویت و برخورداری از امکانات، تجهیزات پیشرفته و سیستم حمل و نقل چند وجهی به عنوان مهمترین بندر تجاری کشور در عرصه صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس به شمار می رود. این بندر در محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند واقع شده است. 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین