mana.ir

کد خبر: ۷۸۳۴۶ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۶

قانون حفاظت از محیط زیست دریایی تهیه می شود

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از تهیه قانون حفاظت از محیط زیست دریایی با هدف حفاظت بیش از پیش از دریاهای کشور خبر داد.

قانون حفاظت از محیط زیست دریایی تهیه می شود
پروین فرشچی در گفتگو با خبرنگار مانا، اذعان داشت: پس از تهیه قانون محیط زیست دریایی، این قانون برای تصویب به هیئت دولت ارائه خواهد شد.
به گفته این مقام مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست، هم اکنون کارشناسان خبره محیط زیست دریایی، درحال بررسی قانون حفاظت محیط زیست دریایی هستند تا این طرح به کامل‌ترین شکل پس از تصویب در هیئت دولت به مجلس ارائه شود.
وی بیان داشت: پس از تصویب قانون حفاظت از محیط زیست دریایی از سوی مجلس شورای اسلامی، این قانون در آبهای شمالی و جنوبی کشور لازم الاجرا خواهد بود.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، تصریح کرد: اجرایی شدن این قانون می تواند در حفاظت هر چه بیشتر از محیط زیست دریاهای کشورمان تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.
وی اهمیت قانون حفاظت از محیط زیست دریایی را در الزام تمام دستگاه ها و ارگان های مربوطه به حفاظت از محیط زیست دریایی در حین انجام وظایفشان، اعلام کرد.
معاون محیط زیست دریایی اظهار امیدواری کرد: درآینده نزدیک شاهد تصویب و اجرایی شدن قانون حفاظت از محیط زیست دریایی باشیم.
لازم به ذکر است، هم اکنون به دلیل عدم قوانین مشخص در دریاها و سواحل در زمینه های مختلف از جمله ساخت و ساز و توسعه سواحل، مشکلات زیادی برای حفاظت از محیط زیست دریاهای کشور متوجه سازمان حفاظت محیط زیست است که این امر انجام وظایف این سازمان به عنوان متولی اصلی حفاظت از دریاهای کشور را بسیار سخت کرده است.
امید می رود با تصویب قانون حفاظت از محیط زیست دریاها و به دنبال آن ملزم شدن تمام دستگاه ها و ارگان های دولتی برای اجرایی شدن این قانون، شاهد حفاظت بهتر از محیط زیست دریای خزر، دریای عمان و خلیج فارس باشیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین