mana.ir

کد خبر: ۷۸۲۸۹ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۶

بازدید معاون رئیس جمهور از چند کانون ریزگرد در خوزستان

دکتر عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از چند کانون داخلی ریزگردها در استان خوزستان بازدید کرد.

 بازدید معاون رئیس جمهور از چند کانون ریزگرد در خوزستان
به گزارش خبرنگار مانا، کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی از سوی رئیس جمهوری مامور شدند تا با سفر به خوزستان آخرین وضعیت فعالیت ریزگردها و طرح های نهال کاری در کانون های ریزگردها را مورد بررسی قرار دهند.
دکترکلانتری در بدو ورود به خوزستان به خبرنگاران گفت: رئیس جمهوری توجه ویژه به وضعیت محیط زیست خوزستان دارند و یکی ازاولویت های کاری این سازمان در دوره جدید بهبود زیست محیطی تالاب ها و تامین حقآبه محیط زیست در استان خوزستان است.
وی با اشاره به اینکه محیط زیست خوزستان در دو دهه اخیر بشدت آسیب دیده است، افزود: مهمترین چالش زیست محیطی خوزستان کمبود آب و خشکی اراضی بیابانی استان است.
کلانتری تصریح کرد: باید با کشورهای همجواری همچون عراق، سوریه، اردن و عربستان سعودی در باره نهال کاری بیابان ها مذاکره شود تا خوزستان کمتر تحت تاثیرریزگردها قرار بگیرد.
وی وضعیت زیست محیطی خوزستان را بسیار شکننده توصیف کرد و افزود: محیط زیست خوزستان در دو دهه اخیر مورد بی توجهی قرار گرفته و باید بتوان یک برنامه بلندمدت منطبق با امکانات و اعتبارات مورد نیاز برای بهبود محیط زیست خوزستان ترسیم کرد.
شایان ذکر است در چند روز اخیر طوفان گردوخاک، علاوه بر آلودگی شدید محیط زیست، بیشتر فعالیت های اقتصادی و آموزشی استان را نیمه تعطیل و فلج کرد. شهرهای بندری خوزستان نیز بیشترین آسیب را از بحران طوفان گردوخاک متحمل شده اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین