mana.ir

کد خبر: ۷۱۷۷۳ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۵

خدمات رسانی به دریانوردان خوزستانی تسهیل می یابد

معاون طرح و توسعه اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از صدور بیش از پنج هزار فقره گواهینامه سلامت پزشکی برای دریانوردان در 9 ماهه اخیر خبر داد.

خدمات رسانی به دریانوردان خوزستانی تسهیل می یابد
به گزارش مانا علی عسکری با اشاره به زمینه های تسهیل خدمات رسانی و صدور گواهی نامه های شایستگی دریانوردی و مهارت صیادی طی 9 ماهه سال جاری برای دریانوردان استان خوزستان گفت: صدور گواهی نامه های شایستگی دریانوردی و مهارت صیادی در این مدت برای دریانوردان استان خوزستان از رشد قابل ملاحظه ای نسبت به مدت مشابه در سال گذشته برخوردار بوده است.
وی  افزود: آموزش و ارتقاء دانش حرفه ای دریانوردان از جمله مأموریت های حاکمیتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان است که با همکاری مراکز آموزش دریانوردی در سطح استان خوزستان انجام می شود. 
معاون طرح و توسعه اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان دراین باره خاطر نشان کرد: در این مدت  بالغ بر پنج هزار و ۴۰۰ فقره اسناد دریایی صادر شده که با صدور ۶۴۸ فقره گواهی نامه مهارت صیادی و ۵۴۱ فقره گواهی شایستگی دریانوردی به ترتیب از رشدی ۱۲۲ درصدی و ۷۶ درصدی برخوردار بوده اند.
وی با اشاره به برگزاری بیش از ۱۷۰ دوره ی اصلی و تطبیقی آموزشی با همکاری مراکز مجاز آموزش دریانوردی فعال در شهرهای ساحلی استان خوزستان، گفت: با انجام بیش از ۷۰ مورد بازرسی از این مراکز طی نه ماهه سال جاری، این اداره کل، نظارت مستمر خود را برابر با آخرین استانداردها و الزامات آموزشی در سطح جهان اعمال کرده است.
وی همچنین با اشاره به لزوم رعایت استانداردها و الزامات فنی در حین آموزش دریانوردان، از صدورپنج هزار و ۷۴۵ فقره گواهینامه سلامت پزشکی برای دریانوردان خبر داده و دارا بودن این گواهینامه را شرط لازم برای انجام فعالیت دریانوردی برشمرد.
علی عسکری در تشریح دیگر اقدامات شاخص انجام شده برای تسهیل در خدمات رسانی به دریانوردان استان خوزستان، به اخذ تفویض از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در مواردی از جمله صدور مجوز برگزاری دوره های آموزشی فرماندهی و افسردوم شناورهای با ظرفیت ناخالص کمتر از ۳۰۰۰ تن در سفرهای نزدیک به ساحل، ملوان عرشه و موتورخانه ویژه سفرهای نامحدود و دوره جانبی مهارت در فنون عرشه (EDH) اشاره کرد.
ایشان همچنین تقویت هماهنگی با مراکز آموزش دریانوردی طی ماه های اخیر به منظور تدوین راهکارهای ارتقاء کیفیت آموزش دریانوردان را از دیگر اقدامات واحد طرح و توسعه در حوزه آموزش دریانوردان برشمرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار