mana.ir

کد خبر: ۷۰۸۲۲ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - ۲۲ آذر ۱۳۹۵

‌‌ناوشکن‌های جدید نیروی دریایی ارتش ‌رونمایی می‌شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: به زودی از ناوشکن‌ها و زیردریایی‌های ساخته شده توسط جوانان ایرانی در آبهای سرزمینی کشور رونمایی می‌شود.

‌‌ناوشکن‌های جدید نیروی دریایی ارتش ‌رونمایی می‌شود
به گزارش مانا، دریادار حبیب الله سیاری در حاشیه همایش اقتدار دریایی و جوان انقلابی مدافع ولایت در دانشگاه مازندران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دریای شمال، جنوب و آب‌های آزاد جهان حضور مستمر دارد.
وی افزود: برای اینکه ما بتوانیم از مرزهای آبی کشور دفاع ‌و منابع را حفظ کنیم و هرجا که لازم باشد از منابع محافظت کنیم امروز دستور کار نیروی دریایی حضور در آب‌های سرزمینی، منطقه نظارت، منطقه محور اقتصادی و آب‌های آزاد جهان است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: اکنون ناوگروه چهل و چهارم ما برای نشان دادن توانمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان مظهر اقتدار مردم در اقیانوس اطلس واقع در آفریقای جنوبی استقرار دارد.
سیاری اضافه کرد: ناوهای دیگری نیز در خلیج عدن مشغول برقراری امنیت برای خطوط مواصلاتی کشور، تردد کشتی‌های نفتی و تجاری ما که مورد حمله دزدان دریایی واقع می‌شوند، هستند.
وی خاطرنشان کرد: در دریای شمال نیز نیروی دریایی مستقر بوده و از منطقه 20 درصد جمهوری اسلامی ایران محافظت می‌کند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: ناوگان شمال که ناوشکن جمهوری اسلامی ایران دماوند و ناوهای موشک‌انداز گراد، پیکان، جوشن، درفش و حمزه و امثال آن، همه و همه ساخته دست های توانمند جوانان ایرانی در ده پانزده سال گذشته است.
سیاری با اشاره به اینکه قبل از انقلاب ما در ناوگان شمال یگان رزمی نداشتیم، خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در پانزده سال گذشته به این توانمندی رسیده ایم و اینها را ساخته ایم.
وی افزود: قطعاً دستاوردهای جدید نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آینده نزدیک، ساخت ناوشکن‌ها و زیردریایی‌هایی است که به موقع به اطلاع خواهد رسید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار