mana.ir

کد خبر: ۷۰۳۹۶ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۸ - ۰۱ دی ۱۳۹۵

حضور سرمایه گذاران نروژ، یونان و فرانسه در آبزی پروری کشور

قائم مقام سازمان شیلات ایران از حضور سرمایه گذارانی از کشور های نروژ، یونان و فرانسه در بخش آبزی پروری کشور خبر داد.

حضور سرمایه گذاران نروژ، یونان و فرانسه در آبزی پروری کشورسیف الله حقیقی در گفتگو با خبرنگار مانا از حضور سرمایه گذاران خارجی در خصوص پرورش ماهی در قفس خبر داد و تصریح کرد: نروژ در امر پرورش ماهی در قفس در دنیا پیشرو است و ما نیز در راستای انجام مطالعات در راستای توسعه پرورش ماهی در قفس از نظرات کارشناسان این کشور بهره مند شده ایم.                                                                            
قائم مقام سازمان شیلات ایران بیان داشت: هم اکنون نیز شاهد حضور سرمایه گذارانی از کشور نروژ برای اجرای طرح های پرورش ماهی در آبهای جنوبی و شمالی کشور هستیم.                                                                                           
به گفته وی، عمده تجهیزات لازم جهت پرورش ماهی در قفس از نروژ تامین می شود و همین امر باعث شده تا مراودات با مسئولان شیلاتی و نیز سرمایه گذاران آن در خصوص مباحث مربوط به پروش ماهی در قفس افزایش یابد.                                
وی همچنین از حضور سرمایه گذاران فرانسوی برای اجرای پروژه های پرورش ماهی در قفس خبر داد و گفت: فرانسوی ها نیز بیشتر در امور مربوط به تامین بچه ماهی فعالیت می کنند.                                                                      
حقیقی، سرمایه گذاران یونانی را از دیگر سرمایه گذاران خارجی عنوان کرد که در همکاری با سرمایه گذاران ایرانی در زمینه پرورش ماهی در قفس فعالیت می کنند.                                                                                              
این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران تصریح کرد: بدون شک حضور سرمایه گذاران خارجی در کنار سرمایه گذاران داخلی می تواند در توسعه هر چه بیشتر این صنعت نقش مهمی ایفا کند.                                                          
    
به گفته این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران، پرورش ماهی در قفس جهشی وسیع در بخش صنعت شیلات و ابزی پروری ایجاد خواهد کرد.
 
وی اذعان داشت: با توجه به کمبود منابع آب شیرین و بحران کم آبی که هم اکنون گریبانگیر کشور شده است، لذا پرداختن و تمرکز بر پرورش ماهیان از طریق منابع آبی موجود در دریای عمان، خلیج فارس و دریای عمان می تواند کمک شایانی به بخش آبزی پروری و توسعه اقتصاد کشور کند.
 
مجری طرح پرورش ماهی در قفس تاکید کرد: در صورتی که پرورش ماهی در قفس به طور کامل و بر اساس اصول تعیین شده در مطالعات صورت گرفته پیش رود، تا پایان برنامه ششم توسعه شاهد تولید سالانه 200 هزار تن ماهی از طریق پرورش در قفس خواهیم بود.
 
وی اذعان داشت: این رقم تا پایان سال هزار و 404 به سالانه 400 هزار تن افزایش خواهد یافت که این رقم هدف نهایی ما از تولید ماهی دریایی در قفس خواهد بود.                                                                                     
حقیقی با اشاره به اینکه پروژه پرورش ماهی در قفس هم اکنون در حال رونق گرفتن است، بیان کرد: سال 93 در مجموع 123 تن ماهی دریایی از طریق پرورش در قفس تولید شد.                                                                       
وی با اشاره به اینکه این رقم در سال 94 با افزایش چشمگیر به چهار هزار تن رسید که حاکی از رشد چشمگیر این صنعت بود، عنوان کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته سال 95 شاهد تولید 20 هزار تن ماهی دریایی از طریق پرورش در قفس خواهیم بود.
 
حقیقی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در طرح های پرورش ماهی دریایی در قفس، سود مناسبی را عاید سرمایه گذاران بخش خصوصی خواهد کرد، گفت: تاکنون شاهد استقبال چشمگیر سرمایه گذاران بخش خصوصی از این پروژه ها بوده ایم و امیدواریم این امر همچنان ادامه داشته باشد.
برچسب ها: آبزی پروری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین