mana.ir

کد خبر: ۶۹۲۷۰ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ - ۱۱ مهر ۱۳۹۵

رزمایش مشترک دریایی ایران و پاکستان برگزارشد

رزمایش دوجانبه دریایی کشورهای ایران و پاکستان با محوریت امداد و نجات دریایی در بندر کراچی برگزارشد.

رزمایش مشترک دریایی ایران و پاکستان برگزارشدبه گزارش مانا پس ازهماهنگی های لازم بین فرماندهان ناوگروه چهل و سوم نیروی دریایی راهبردی ارتش و نیروی دریایی پاکستان، رزمایش مشترک دریایی بین این دو کشور با محوریت امداد و نجات دریایی در آبهای سرزمینی پاکستان در بندر کراچی برگزار شد.
بر اساس این گزارش، تمرین های متعددی طی این رزمایش مشترک از جمله تمرین تجسس و نجات، تبادل عمودی بالگرد، تمرین های مخابراتی با استفاده از پرچم، چراغ، رادیوتلگرافی و همچنین صورتبندی و ترکیب های مختلف یگان های شناور ایران و پاکستان برابر سناریوهای از پیش تعیین شده انجام شد.
گفتنی است در این رزمایش چهار فروند یگان شناور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناو پشتیبانی رزمی لاوان، ناوهای موشک انداز فلاخن و خنجر، ناو پشتیبانی کنارک و همچنین یک فروند بالگرد AB این نیرو حضور داشتند.
همچنین در طول مدت حضور ناوگروه چهل و سوم نیروی دریایی راهبردی ارتش در بندر کراچی پاکستان برنامه های متعددی از جمله دیدار فرماندهان این ناوگروه با فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی پاکستان و بازدید از یگان های شناور یکدیگر در راستای تبادل آموزشی و تعاملات دریایی صورت گرفت.
شایان ذکر است ناوگروه چهل و سوم نیروی دریایی ارتش از روز سه شنبه ششم مهرماه پس از حضور در آبهای سرزمینی پاکستان در بندر کراچی این کشور پهلو گرفته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین