mana.ir

کد خبر: ۶۴۳۰۹ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - ۲۲ فروردين ۱۳۹۵

بندر چابهار فرصت طلایی برای چین

معاون اداره برنامه ریزی و تحقیقات همکاری اقتصادی خاورمیانه و سرمایه گذاری چین به همراه هیئتی از شرکت های مهندسی نفت چین، کشتی سازی بین المللی ، گروه سینوهیدرو و گروه الکترونیک برای شناسایی امکانات و پتانسیل های موجود برای سرمایه گذاری از طرح توسعه بندر شهید بهشتی بازدید کردند.

بندر چابهار فرصت طلایی برای چین
به گزارش مانا، در این بازدید سیاوش رضوانی مدیر کل بنادر و دریانوردی ضمن ارائه پیشرفت پروژه زمینه های سرمایه گذاری برای چین را تشریح کرد و اعلام کرد با توجه به تجارب ارزنده کشور چین در زمینه بندری ما علاقه مندیم برای تکمیل فاز دوم طرح توسعه بندر و اسکراپ کشتی (اوراق کشتی) در بندر چابهار سرمایه گذاری توسط چین صورت پذیرد.
وی افزود: خوشبختانه با اتمام فاز اول در پایان سال 95 استحصال لایروبی فاز دوم انجام می شود و سرمایه گذاران چینی باید خرید تجهیزات را انجام دهند.
در ادامه وانگ جونگ شینگ ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت گفت: ما طی بازدیدی که در سال گذشته از بندر چابهار داشتیم امسال پروژه های سرمایه گذاری خود را با جدیت و عملی پیگیر هستیم و بر همین اساس با حضور چند شرکت مهم چینی از گروه های مختلف کشتی سازی ، الکترونیک، نفت و گروه طراحی به چابهار سفر کرده ایم و در ماههای گذشته مقدمات کار را فراهم کرده ایم و منتظر اجرای برنامه های خود در منطقه آزاد و بندر چابهار هستیم.
وی اظهار کرد: بندر چابهار برای کشور چین یک فرصت طلایی است و خوشحالیم که در این بندر فعالیت  ها به صورت تخصصی و آموزشی انجام می شود و ما مطمئن هستیم در آینده نزدیک چابهار بهتر از سایر بنادر حاشیه خلیج فارس خواهد بود و چابهار امید دو کشور است.
وانگ جونگ شینگ گفت: شرکت کشتی سازی گوانگ چاین که در این سفر مارا همراهی می کند دومین شرکت بین المللی در ساخت کشتی در دنیاست و در حال حاضر در دوحه قطر چهار میلیارد دلار در زمینه های ساخت تجهیزات بندری سرمایه گذاری کرده است.
وی تصریح کرد: شرکت گوانگ چاین قادر به ساخت کشتی های 20 هزار تن تا 320 هزار تنی را با تمام امکانات روز دنیا است .
برچسب ها: چابهار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین