mana.ir

کد خبر: ۶۰۸۵۸ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۵

اجرای فاز دو گردشگری دریایی عسلویه در دریا/خط کشتیرانی عسلویه- کیش راه اندازی می شود

عملیات اجرایی فاز دو پروژه بزرگ گردشگری عسلویه شامل رستوران دریایی، هتل دریایی و راه اندازی خط کشتیرانی به کیش از سال جاری آغاز می شود.

اجرای فاز دو گردشگری دریایی عسلویه در دریا/خط کشتیرانی عسلویه- کیش راه اندازی می شودمشاور و مجری طرح بزرگ گردشگری عسلویه در گفتگو با خبرنگار مانا خاطرنشان ساخت: عملیات اجرایی فاز دو پروژه با ایجاد طرح های کلان تر از امسال در این طرح گردشگری آغاز خواهد شد.                                                                 
وی خاطرنشان ساخت: تکمیل 100 درصدی پروژه کلان گردشگری دریایی عسلویه به اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان نیاز دارد که تامین این میزان اعتبار باید از محل تسهیلات بانکی با حمایت سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به عنوان حامی سرمایه گذاران در بخش گردشگری کشور صورت گیرد.                                                                                      
به گفته وی، فاز دو طرح گردشگری دریایی عسلویه داخل دریا اجرا خواهد شد که شامل ساخت هتل و رستوران داخل دریا است.
سلیمانی مقام بیان کرد: همچنین راه اندازی خطوط کشتیرانی در مسیرهای عسلویه – کیش، عسلویه- هندورابی و عسلویه –بوشهر از جمله برنامه های فاز دو این پروژه است.                                                                                 
وی تاکید کرد: بدون شک با راه اندازی این خطوط کشتیرانی در مسیرهای ذکر شده، تحولی عظیم در گردشگری منطقه ایجاد خواهد شد.
وی بر اهمیت راه اندازی خط کشتیرانی کیش- عسلویه اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این خط کشتیرانی این امکان فراهم خواهد شد تا گردشگرانی که به این دو منطقه سفر می کنند بتوانند در این مسیر به راحتی تردد داشته باشند و از جاذبه های گردشگری عسلویه و کیش به صورت همزمان بهره مند شوند.
این فعال بخش خصوصی در امر گردشگری دریایی عنوان کرد: مذاکرات اولیه با مقامات منطقه آزاد کیش جهت راه اندازی این خط کشتیرانی آغاز شده است که امیدواریم به زودی شاهد راه اندازی این خط کشتیرانی در خلیج فارس در مسیر عسلویه- کیش باشیم.
وی تاکید کرد: عسلویه از ویژگی های خاصی برای گردشگری دریایی برخوردار است که در سایر سواحل جنوبی کشور وجود ندارد و همین ویژگی ها باعث می شود تا این شهرستان ساحلی با حمایت دولت و حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی به جایگاهی که شایسته آن است،برسد.
سلیمانی مقام به وجود فرودگاه عسلویه به عنوان یکی از بزرگترین زیرساخت های لازم جهت توسعه هر چه بیشتر گردشگری در این منطقه اشاره کرد و گفت: فرودگاه عسلویه بعد از فرودگان امام خمینی، پرترافیک ترین فرودگاه کشور است.
به گفته وی، از تمام مراکز پروازی کشور به مقصدعسلویه به صورت روزانه پرواز صورت می گیرد که همین امر یک مزیت بسیار بزرگ برای گردشگری این منطقه محسوب می شود.                                                            
به گفته وی، در فاز نخست طرح گردشگری دریایی عسلویه انواع خدمات گردشگری دریایی نظیر پلاژ شنا، کلوپ های ارائه دهنده انواع ورزش های دریایی، اریکه ساحلی، لمکده ساحلی، مبلمان ساحلی، شهربازی، بازارچه صنایع دستی، رستوران و ... به گردشگران ارائه می شود.
وی در ادامه گفته های خود اذعان داشت: همچنین در ایام نوروز کلوپ آموزش غواصی نیز در این طرح فعال بود و گردشگران توانستند دنیای زیرآب را نیز تماشا کنند و بیش از پیش از سفر به سواحل خلیج فارس لذت ببرند.
به گفته وی، فاز نخست طرح بزرگ گردشگری دریایی عسلویه با صرف هزینه 20 میلیارد تومان ظرف شش ماه در منطقه ساحلی به وسعت 20 هکتار ایجاد شده است.                                                                                       
مشاور و مجری پروژه گردشگری عسلویه، اذعان داشت: این دهکده گردشگری دریایی با سرمایه گذاری صدردصدی بخش خصوصی ایجاد شده است و پیش بینی می شود آنگونه که شایسته است مورد استقبال گردشگران لوکس و VIP کشور قرار گیرد.
برچسب ها: عسلویه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین