mana.ir

کد خبر: ۵۹۰۷۱ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۸ - ۲۸ آذر ۱۳۹۴
استاندار سیستان:

ایران از سواحل خود نتوانسته استفاده لازم را ببرد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: وجود چند کیلومتر ساحل دریا برای هر کشوری سرمایه ملی به حساب می آید اما ایران از پنج هزار و 700 کیلومتر ساحل خود نتوانسته استفاده لازم را انجام دهد.

ایران از سواحل خود نتوانسته استفاده لازم را ببرد

به گزارش مانا، علی اوسط هاشمی در کارگاه آموزشی آلودگی های دریایی و روش های کنترل آن در چابهار گفت: بهره برداری از دریا باید آگاهانه و مبتنی بر اصول علمی باشد تا به محیط زیست دریایی آسیبی نرسد.
وی بیان کرد: برگزاری این کارگاه آموزشی می تواند نقش مثبتی را در عملکرد مدیران منطقه ای در رابطه با محیط زیست ایفا کند.
وی تاکید کرد: سواحل مکران و دریای عمان اهمیت زیادی برای ایران اسلامی دارد و همه باید برای جلوگیری از آلودگی آن تلاش کنند و راهکارهای لازم برای کنترل آلودگی های زیست محیطی را به قشرهای مختلف آموزش دهند.
استاندار گفت: سازمان های غیردولتی باید توسط محیط زیست و فرمانداران شکل گیرد تا از آسیب رسیدن بیشتر به سواحل جنوب استان جلوگیری کنند.
هاشمی تصریح کرد: با توجه به خشکسالی ها و کمبود نزولات جوی در کشور، آینده از آن استان سیستان و بلوچستان خواهد بود زیرا به آب های آزاد و دریای عمان متصل است.
وی بیان کرد: استاندار سیستان و بلوچستان افزود: بیش از 300 هزار نفر در 29 سونامی اتفاق افتاده در کشور کشته شدند که این زنگ خطری برای ایران اسلامی است.

برچسب ها: چابهار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین