mana.ir

کد خبر: ۵۸۵۲۰ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۶ - ۰۲ آذر ۱۳۹۴

شناورهای مسافری کیش نیاز به نوسازی دارد/جابه جایی روزانه هزار و 300 مسافر از کیش

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش گفت: در حال حاضر تعداد هفت فروند شناور مسافری با بیش از 650 صندلی در فعالیت و جایجایی مسافر بین سرزمین اصلی و جزیره کیش فعالیت دارند.

شناورهای مسافری کیش نیاز به نوسازی دارد/جابه جایی روزانه هزار و 300 مسافر از کیشمحمد جهانشاهی نسب به خبرنگار مانا گفت: با توجه به مسافت 18 مایلی کیش – سرزمین اصلی، با تردد این شناورها امکان جابجایی حدود هزار و 300 نفر در روز فراهم شده است.                                               
وی در ادامه افزود: این تعداد شناور فعال در مسیر کیش به هرمزگان جوابگوی تعداد مسافران متقاضی جابه جایی در تمام اوقات نیست بنابراین باید نسبت به افزایش تعداد شناورهای مسافری فعال بین کیش و سرزمین اصلی هر چه سریعتر اقدامات لازم صورت گیرد.
جهانشاهی نسب عنوان کرد: از سوی دیگر اغلب این شناورها برای زمانی که وزش باد افزایش پیدا کند قابل اطمینان نبوده و از تردد آنها جلوگیری به عمل می آید این خود عاملی است که بر مشکلات موجود چون کمبود شناور مسافری، می افزاید.
وی اذعان داشت: بنابراین در این بخش لازم است مسوولین مربوطه به خصوص سازمان منطقه آزاد کیش وارد عمل شده و زمینه های حضور بخش خصوصی را با ورود شناورهای نو و با کیفیت و ظرفیت بیشتر در این جزیره فراهم کنند.
وی در ادامه گفته های خود در خصوص ظرفیت تفریحی دریایی بندر کیش، گفت: هم اکنون در بخش تفریحی تعداد هشت فروند شناور با بیش از 960 صندلی در جزیره کیش فعالیت دارند.             
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش خاطرنشان ساخت: در بخش تفریحی روزانه امکان ارائه خدمات گردشگری به بیش از سه هزار نفر در روز مهیا است.
وی اظهار داشت: همچنین در بخش فعالیت های تفریحی از واحدهای شناور کوچک نیز استفاده می شود تا بتوان جوابگوی نیاز گردشگران ورودی به جزیره کیش بود.
به گفته این مقام مسئول در اداره بندر و دریانوردی کیش، این شناورهای کوچک از نظر سازمان بنادر و دریانوردی فاقد هویت بوده و امکان کنترل آنها توسط اداره بندر و دریانوردی کیش وجود ندارد.
وی تاکید کرد: لازم است سازمان منطقه آزاد نیز در خصوص تحت کنترل در آوردن این شناورهای کوچک و نظارت بر چگونگی عملکرد آنها هماهنگی لازم را داشته باشد.
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش در خصوص فعالیت های تخلیه و بارگیری صورت گرفته از ابتدای سال جاری در بندر کیش گفت: در این مدت در مجموع یک میلیون و 424 هزار و 902 تن انواع کالا در جزیره کیش تخلیه و بارگیری شده است که از مجموع این میزان، یک میلیون و237 هزار و 891 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 187 هزار و 11 تن به کالاهای نفتی اختصاص دارد.
جهانشاهی نسب سهم عملیات مربوط به صادرات و واردات کالای غیرنفتی در این بنادر را بیش از 52 هزار تن عنوان کرد و افزود: از این میزان، نزدیک به 50 هزار تن مربوط به فعالیت های واردات و حدود دو هزار و 500 تن نیز به صادرات این کالاها اختصاص یافته است.
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش حجم عملیات کابوتاژ کالاهای غیرنفتی در این بندر از ابتدای سال جاری تاکنون را یک میلیون و 185 هزار و 533 تن اعلام کرد.
جهانشاهی همچنین جزیره کیش را به عنوان یکی از مقاصد دارای جاذبه های متنوع گردشگری دریایی و تجاری دانست و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، در مجموع 266 هزار نفر مسافر از طریق بندرگاه این جزیره جابجا شدند.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش با بیان اینکه هشت هزار فروند شناور در مجموع در بندر کیش تردد داشته اند، بیان کرد: در هفت ماهه نخست سال جاری، 182 هزار و 643 مسافر و گردشگر به وسیله شناورهای تفریحی از طریق بندرگاه این جزیره جابجا شدند که 18 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
به گفته این مقام مسئول، ورود و خروج 37 هزار و 498 دستگاه خودرو متعلق به مسافران از ابتدای سال جاری از طریق شناورهای لندینگ کرافت در جزیره کیش به ثبت رسیده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین