mana.ir

کد خبر: ۵۳۰۸۸ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۴

سواحل مکران توانایی تبدیل به سواحل توریسم‌پذیر را دارد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: زیبایی سواحل مکران نباید تحت‌الشعاع صنعتی شدن منطقه از بین برود و هرگونه برنامه‌ریزی برای سواحل مکران باید در چارچوب سند جامع توسعه سواحل مکران انجام شود.

سواحل مکران توانایی تبدیل به سواحل توریسم‌پذیر را دارد

به گزارش مانا، علی اوسط هاشمی با بیان اینکه سواحل مکران توانایی تبدیل به سواحل توریسم‌پذیر را دارد اظهار داشت: نگاه ما به استان سیستان و بلوچستان و به‌ویژه سواحل مکران باید نگاهی آینده نگرانه منطبق با قضاوتی که حق مردم است، باشد و از نگاه‌های بخشی و رویکردهای جزیره‌ای پرهیز کنیم.
هاشمی تصریح کرد: زایش و ثروت آفرینی صنعت گردشگری کمتر از سایر صنایع نیست.
استاندار گفت: شهر طیس از حیث تاریخ و تمدن از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و باید منطبق با نام و تاریخش نامدار شود.
وی تاکید کرد: شهر طیس باید شهری سازگار با نیازها، برخوردار از جذابیت و توریسم‌پذیر باشد و به توسعه روابط اقوام ایرانی با هم کمک کند.
وی اظهار کرد: وقتی به بندری با ظرفیت 82 میلیون تن و صنایع عظیمی که در منطقه شکل می‌گیرند، می‌اندیشیم باید نگاه و برنامه‌های ما برای آینده منطقه از جامعیت کامل برخوردار باشد و اهداف توام با نگاه به فردایی بلند را با برخی رویکردها تضعیف نکینم.
استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: اگر توسعه ایجاد شود و انسان‌ها نقش و جایگاه خود را پیدا کنند در آن صورت نقش و اهمیت گردشگری نمایان می‌شود.
هاشمی افزود: هیچ از یک سواحل ایران تنوع و زیبایی سواحل مکران را ندارند و علاوه بر آن جذابیت اقیانوسی بودن این سواحل از مزیت‌های آن نسبت به دیگر سواحل کشور است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین