mana.ir

کد خبر: ۵۲۳۶۹ |
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۵ - ۰۸ اسفند ۱۳۹۳

حضور ناوگروه ایران در جاکارتا بعد از25 سال

ناوگروه سی وسوم نبروب دریایی ارتش صبح امروز با حضور در آبهای اندونزی در بندر «تانجونگ پریوک» جاکارتا پهلو گرفت.

حضور ناوگروه ایران در جاکارتا بعد از25 سالبه گزارش مانا، ناو گروه سی و سوم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناو پشتیبانی بندر عباس و ناو رزمی نقدی، صبح امروز هشتم اسفندماه به آبهای اندونزی رسید و در بندر«تانجونگ پریوک» جاکارتا پهلو گرفت.
در مراسم استقبال رسمی از این ناوگروه، اعضای سفارت ایران در اندونزی، وابستگان نظامی ایران در این کشور و مسئولان ارتش اندونزی حضور داشتند.
این ناوگروه سفر خود را از اوایل بهمن ماه با ماموریت محافظت از خطوط مواصلاتی کشتی ها و آموزش دانشجویان دانشگاه امام خمینی(ره) نوشهر آغاز کرده و تا کنون 9 هزار کیلومتر دریانوردی کرده است.
ناوگروه 33 همچنین در راستای ماموریت خود روز بیستم بهمن ماه در بندر کلمبو واقع در سریلانکا پهلو گرفته بود و 3 روز در این کشور حضور داشت که فرماندهان و دانشجویان این ناوگروه در مراکز علمی و دریایی سریلانکا حضور یافته بودند.
آخرین باری که ناوگروهی از جمهوری اسلامی ایران در بندر جاکارتا پهلو گرفته بود مربوط می شود به سال 1369 و با این حساب حدود ربع قرن از حضور ناوگان دریایی ایران در اندونزی می گذرد.
اندونزی کشوری در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه و یک مجمع الجزایر متشکل از 17،508 جزیره و 33 استان است و پایتخت آن شهر جاکارتا است.
اندونزی جمعیتی حدود 238 میلیون نفردارد، پرجمعیت ترین کشور مسلمان دنیاست و نظام سیاسی این کشور جمهوری با انتخابات مجلس و ریاست جمهوری است.
شهر جاکارتا در غرب جزیره جاوه، در سواحل شمالی، در کنار خلیج جاکارتا و دریای جاوه، قرار دارد. این شهر در دشت واقع شده و ارتفاعاتی با فاصله بسیار، در جنوب آن امتداد دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین