mana.ir

کد خبر: ۵۱۵۵۵ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۳

پایانه اختصاصی کانتینری در بندر گناوه ایجاد می شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی استاتن بوشهر گفت: با توجه به اینکه بندر گناوه در تخلیه و بارگیری کانتینر در استان بوشهر جایگاه مهمی دارد برای این مهم پایانه اختصاصی کانتینری در این بندر ایجاد می‌شود.

پایانه اختصاصی کانتینری در بندر گناوه ایجاد می شودبه گزارش خبرنگار مانا از بوشهرمحمد راستاد با بیان اینکه بندرگناوه دومین بندر تجاری استان بوشهر است اظهار داشت: این بندر ازنظر تعداد ناوگان تجاری و میزان تخلیه و بارگیری روند روبه رشدی داشته و چشم اندازی بسیار خوبی برای این بندر ترسیم می شود.
وی بر ساماندهی محوطه های بندری گناوه تاکید کرد و گفت: ساماندهی محوطه‌های بندری، درهای ورودی و خروجی و معابر اصلی ازبرنامه های دیگر در گناوه است.
وی با بیان اینکه لایروبی خور بندر گناوه در دستور کار قرار دارد گفت: بمنظور تسهیل در دسترسی دریایی، بندرگناوه از مهم ترین برنامه های این اداره کل است که تا قبل از پایان سال جاری عملیاتی می شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهربر رسوب برداری خور بندر گناوه تاکید کرد و گفت: به رغم اینکه در سالهای اخیر خور گناوه لایروبی شد اما باز دچار رسوب گذاری شده که باید با انجام لایروبی این رسوبات برداشته شود تا شناورها بتوانند با شرایط بهتری در این مسیر تردد کنند.
وی از ورود لایروب کاترساکشن در بندر گناوه در آینده نزدیک خبرداد و افزود: با مدیرعامل شرکت پیمانکار اجرایی لایروبی هماهنگی شده و قراراست یک فروند لایروب کاترساکشن (تیغه ای مکنده) واردخور گناوه شده و عملیات اجرایی آن آغازشود.
مدیرکل بنادرودریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه پایانه اختصاصی کانتینری در بندر گناوه ایجاد می شود گفت: باتوجه به روند روبه رشدی که در امر حمل ونقل کانتینری در بندرگناوه وجود دارد احداث پایانه کانتینری اختصاصی از دیگر برنامه های مهمی است که اجرا می شود.
وی بیان کرد: دراین رابطه با سرمایه گذاری بخش خصوصی درحال مذاکره و انعقاد توافقنامه هستیم که امیدواریم با احداث این پایانه گام بزرگی در تبدیل این بندر به یک بندرمهم کشوری برداشته شود.
وی بابیان اینکه سیستم اطفای حریق در محدوده بندر گناوه درحال تکمیل است گفت: این سیستم به زودی بهره برداری می شود که می تواند کمک شایانی برای ارتقای ضریب ایمنی این بندر در زمان حوادث شود.
راستاد گفت: یک خودرو آتش نشانی جدید برای بندرگناوه خریداری شده و ایستگاه آتش نشانی خشکی نیز دراین بندر احداث خواهدشد.
وی ادامه داد: یک فروند شناور که قابلیت اطفای حریق دارد در خور گناوه به نام قیام 7 مستقر شده است
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین