mana.ir

کد خبر: ۵۱۱۰۱ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۴ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۳

سرمایه گذاری 5 هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در بنادر

پنج هزار میلیارد تومان تا پایان سال جاری در بنادرسرمایه گذاری می شود که این میزان 2 برابر سرمایه گذاری صورت گرفته در 10 سال گذشته است.

سرمایه گذاری 5 هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در بنادرمعاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی در گفتگو با خبرنگار مانا گفت:اخیرا 2100 میلیارد تومان قرارداد به شکل BOT با بخش خصوصی بسته شد که تا پایان سال نیز مشابه همین رقم قرارداد برای اجرای پروژه های بندری آماده امضاء می شود.
دکتر علی جهاندیده در ادامه با بیان اینکه در سال 93 میزان جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی به بیش از 5 هزار میلیارد تومان خواهد رسید، تصریح کرد: میزان جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال جاری 2 برابر تمام ارقام تحقق یافته در 10 سال گذشته خواهد بود.
وی با اشاره به پیگیری جدی طرح توسعه فاز یک بندر چابهار گفت: بحث توسعه بندر چابهار به صورت جدی در برنامه کاری سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد که پس از فاز یک، فاز 2 این بندر در زمان مناسب انجام خواهد شد.
جهاندیده افزود: اتمام فاز یک بندر چابهار با بخش های مختلف بسیاری در ارتباط است اما تلاش می کنیم که هر چه زودتر این فاز به ظرفیت قابل قبولی برسد و بندر برای پذیرش کشتی های بزرگتر آماده شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به شروع فعالیت فاز 3 بندر شهید رجایی در آینده نزدیک پیرامون سایر طرح های توسعه بندری اظهار داشت: برای توسعه فعالیت بخش خصوصی در بنادر شمالی مانند امیرآباد، انزلی و نوشهر برنامه های متعددی در دست اقدام است.
وی در پایان سخنان خود گفت: باید در زمینه گردشگری دریایی مطالعات لازم انجام شود تا در بنادر مختلف بویژه بنادر کوچک فعالیت های لازم انجام شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین