mana.ir

کد خبر: ۵۱۰۸۹ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۰ - ۲۲ دی ۱۳۹۳

اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت شناور

تاکنون بیش از 500 میلیارد تومان از محل وجوه اداره شده برای ساخت شناور تسهیلات پرداخت شده است.

اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت شناور
معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار مانا گفت: به این ترتیب میزان ثروت ایجاد شده در حوزه بندری و دریایی از محل وجوه اداره شده به بیش از 1600 میلیارد تومان می رسد و بابت این طرح ها حدود 250 میلیارد تومان یارانه پرداخت شده و یا متعهد به پرداخت آن هستیم.
دکتر علی جهاندیده در ادامه با بیان اولویت سازمان بنادر و دریانوردی در پرداخت وام بانکی و تسهیلات ارزان قیمت همانند سال های گذشته افزود: اولویت سازمان در بنادرشمالی شناورهای تجاری، مسافری و تجهیزات بندری و درجنوب شناورهای مسافری، گردشگری، تجهیزات بندری و بعضا پروژه های مهم و تاثیرگذار مستقل در بخش حمل و نقل دریایی است.
وی وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی را اهرمی در ارتباط با مدیریت منابع مالی و به منظور حمایت از حضور بخش خصوصی در بنادر و حمل و نقل دریایی ذکر کرد و گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم توجه به مدیریت منابع بیشتر از گذشته وجود دارد به گونه ای که در سال 93 بودجه وجوه اداره شده از محل منابع سازمان بنادر و دریانوردی به حدود 60 میلیارد تومان رسیده است.
معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: این رقم علاوه بر منابعی است که در سال گذشته تخصیص داده شده است و این بدان معنی است که می توان پنج برابر این رقم یعنی حدود 300 میلیارد تومان را از محل منابع بانکی به پروژه های اولویت دار سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه حمل و نقل دریایی وام پرداخت کرد.
جهاندیده گفت: این وام ها کم بهره بوده و می تواند طرح های مرتبط برای سرمایه گذاران در حوزه بندر، حمل و نقل دریایی ، مسافری و ... را اقتصادی کند.
وی با اشاره به فعالیت های خوب صورت گرفته در سال جاری افزود: برای سال آینده قطعا ارقام بیش از سال جاری است و هر اندازه میزان جذب وجود داشته باشد امکان تخصیص برای سازمان بنادر و دریانوردی مقدور خواهد بود.
وی در ادامه اظهار داشت: علیرغم طرح های بزرگ در حال انجام در بنادر و آغاز پروژه های مهمتر در سال آینده که همگی از محل درآمد های سازمان بنادر و دریانوردی خواهد بود به جهت مدیریت منابع مالی وجوه اداره شده به شکل کمی و کیفی در سال آینده و سال های آتی پیگیری خواهد شد تا به سرمایه گذاران بخش های مسافری، تجهیزات بندری، پسکرانه ای کمک شود وحلقه کاملی را در بخش حمل و نقل دریایی رقم بزنیم و به کیفیت و کمیت گردشگری دریایی و مسافرت های دریایی اضافه کنیم.
جهاندیده در پایان سخنان خود گفت: . وجوه اداره شده از سیاست هایی پیروی می کند که بتواند گام های موثرتری را به گام های قبلی خود اضافه کند تا هر چه بیشتر مردم را با دریا و مواهب آن آشنا کرده و اقتصاد دریا را بیش از پیش فعال کنیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین