mana.ir

کد خبر: ۵۱۰۸۸ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - ۰۹ دی ۱۳۹۳
با تصمیمات امروز رئیس جمهور

روند توسعه بندر چابهار شتاب می گیرد

معاون برنامه ریزی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: رئیس جمهور در بازدید از طرح توسعه بنادر استان جهت شتاب بخشیدن به اجرای این طرح ها تصمیمات مهمی خواهند گرفت.

روند توسعه  بندر چابهار شتاب می گیرد

به گزارش خبرنگار مانا از چابهار غلامرضا مالکی در جمع خبرنگاران گفت: طرح توسعه سواحل مکران چندی است بصورت جدی از سوی مقام معظم رهبری پیگیری می شود و دولت نیز برای توسعه این سواحل برنامه ریزی ویژه ای انجام خواهد داد.
معاون استاندار خاطرنشان کرد: یکی از موارد مهم دیگر جهت توسعه منطقه چابهار ایجاد واحدهای صنعتی است که این موضوع نیز در دولت بصورت ویژه در دست اقدام است.
مالکی افزود: ایجاد سایت پتروشیمی چابهار و راه اندازی کارخانه خودروسازی و همچنین صنایع شیلاتی از نزدیک از سوی رئیس جمهور و وزراء همراه مورد بررسی قرار می گیرد.
وی تاکید کرد: بنادر چابهار روی ریل توسعه قرار گرفته اند و هر روز برحجم سرمایه گذاری در این منطقه افزوده می شود.
معاون استاندار گفت: ایجاد خوشه های صنعتی، افزایش حجم تخلیه بارگیری بنادر استان در آینده نزدیک و توسعه اشتغالهای دریایی از موارد مهمی است که در استان در حال پیگیری است.
مالکی گفت: دولت راهکارهای زیادی برای توسعه بندر چابهار دارد که تاکنون تعدای از آن همچون تسهیل ورود و خروج سرمایه گذاران، و فراهم کردم پهلوگیری کشتی های پهن پیکر در منطقه فراهم شده است.
وی تصریح کرد: سند توسعه شیلات استان نیز در دست بررسی بوده که با آماده شدن طرح جامع آن بزودی عملیاتی می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین