mana.ir

کد خبر: ۵۱۰۷۹ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۶ - ۰۹ دی ۱۳۹۳

حجم سرمایه گذاری در بندر چابهار رو به افزایش است

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: دولت توسعه زیرساختها ، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار را در چابهار بصورت برنامه ریزی شده مد نظر قرار داده است.

حجم سرمایه گذاری در  بندر چابهار رو به افزایش است

به گزارش خبرنگار مانا از چابهار، محمد شریعتمداری در بازدید از منطقه آزاد چابهار در جمع خبرنگاران گفت: حجم سرمایه گذاری در این بندر بخصوص از سوی کشورهای همجوار در حال افزایش است.
وی افزود: شناسایی ظرفیت های موجود منطقه و رصد آنها از نزدیک و داشتن برنامه برای فعال کردن آنها نشانگر درک صحیح مدیریت است که باید آن را ارج نهاد.
معاون اجرایی رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: استفاده از ظرفیتهای گردشگری، تجاری، ماهیگیری و تقویت نظام گمرکی استان می تواند روند توسعه اقتصادی را سرعت بخشد.
شریعتمداری خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان می تواند نقش موثری در توسعه روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه داشته باشد و دروازه ایجاد تحول رو به توسعه استان و کشور شود.
وی اظهار کرد: توسعه سواحل چابهار و کنارک علاوه بر فراهم کردن زمینه‌های ایجاد اشتغال، موجب رونق وضعیت معیشتی مردم منطقه می‌شود.
معاون رئیس جمهور ادامه داد: چابهار به لحاظ داشتن توانمندی وظرفیت‌های بالا می‌تواند در زمینه تعاملات بین‌المللی برای کشورمان حائز اهمیت باشد.
وی اضافه کرد: بندر چابهار به لحاظ موقعیت استراتژیکی، توانمندی های بسیار مناسبی را در زمینه ترانزیت کالا در بخش های داخلی و بین المللی دارا بوده و با توجه به رقابت اقتصادی در جهان، روند اجرای طرح توسعه اسکله شهید بهشتی بندر چابهار در مقایسه با بندر گوادر پاکستان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین