mana.ir

کد خبر: ۵۱۰۴۶ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۷ - ۰۷ دی ۱۳۹۳

خروج یک میلیارد متر مکعب آب از مرزهای سیستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بیش از یک میلیارد و چهارصد میلیون متر مکعب آب از مرزهای استان خارج می شود.

خروج  یک میلیارد متر مکعب آب از مرزهای سیستان
به گزارش خبرنگار مانا از زاهدان؛ علی اوسط هاشمی در شورای مدیریت آب و بنادر استان گفت: خوشبختانه با توجه ویژه دولت به این بخش 1000 میلیارد تومان اعتبار امسال برای کنترل آبهای مرزی کشور در نظر گرفته شده است که 45 میلیارد تومان از این مقدار سهم استان سیستان و بلوچستان است تا در این شرایط اقلیمی سخت شاهد هدر رفت آب از کشور به خارج از مرزها نباشیم.
استاندار در ادامه خاطرنشان کرد: هم اکنون 2200 میلیارد تومان اعتبار نیز برای آبیاری تحت فشار استان در نظر گرفته شده است.
وی سیاست تمرکز زدایی از بنادر را از دیگر برنامه های دولت برشمرد و افزود: به دنبال این سیاست ، برنامه توسعه بندر چابهار در دستور کار قرار گرفت به گونه ای که پایان شهریور 94 ظرفیت بندر چابهار از 2.5 میلیون تن به 6 میلیون تن خواهد رسید و امکان پهلوگیری کشتی های 80 هزار تنی فراهم خواهد شد.
هاشمی افزود: در فاز نهایی ظرفیت بندر چابهار 86 میلیون تن تعریف شده است که بندر چابهار را به بزرگترین بندر کشور تبدیل می کند .
نماینده عالی دولت در استان همچنین از ایجاد 2 کارخانه پتروشیمی در چابهار و ایرانشهر خبر داد و افزود: 2 کارخانه سیمان نیز برای سراوان و سرباز در نظر گرفته شده است که در کنار کارخانه فولاد احداث خواهد شد.
استاندار از افراد دارای سرمایه و کارآفرین استان که در خارج از کشور سرمایه گذاری کرده اند نیز خواست برای سرمایه گذاری و توسعه استان مشارکت کنند چرا که آینده این استان بسیار روشن است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین