mana.ir

کد خبر: ۵۱۰۲۳ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۴ - ۰۴ دی ۱۳۹۳
با اعلام رمز توسط فرمانده رزمایش؛

رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص) آغاز شد

صبح امروز و با اعلام رمز یا محمد رسول الله(ص) توسط فرمانده رزمایش، امیر سرتیپ سید عبدالرحیم موسوی، رزمایش بزرگ ارتش جمهوری اسلامی ایران در جنوب کشور و آب های دریای عمان آغاز شد.

رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص)  آغاز شد
به گزارش مانا به نقل از قرارگاه فرهنگی رسانه ای این رزمایش، در این مرحله با گسترش و استقرار یگان های مختلف زمینی، جنگنده های هوایی و سامانه های پدافندی در جنوب شرق کشور و انواع شناورهای سطحی و زیرسطحی دریایی در عمق آب های دریای عمان رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز خواهد شد.
در اولین مرحله، یگان های نیروی زمینی در قالب طرح های چابک سازی، سرعت عمل خود را در جابجایی، آمادرسانی و ایجاد استحکامات مهندسی و همچنین استقرار پاسگاه های فرماندهی در نقاط مختلف استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان ارزیابی خواهند کرد.
پرواز موفق اطلاعاتی پهبادهای ساخته شده این نیرو و صنایع دفاعی، اجرای شورهای متعدد ستادی برای هدایت یگانها در وضعیت های غیرمترقبه، شبیه سازی بازی جنگ، استفاده از سامانه های شنود و فنآوری های نوین ارتباطی و جنگ الکترونیک و همچنین اجرای پرش های چتربازی بخش هایی از اولین مرحله رزمایش خواهد بود که با به کارگیری 27 رسته و تخصص نیروی زمینی اجرا می شود.
امیر سرتیپ حیدری جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش و سخنگوی مرحله زمینی رزمایش استفاده مطلوب از تجارب فرماندهان و انتقال آن به جوانان، همچنین هدایت بخش هایی از عملیات به افسران جوان از آمادگی این نیرو برای اجرای دستورات قرارگاه ذوالفقار و تک گسترده روز دوم رزمایش خبر داد و افزود: گوشه هایی از توانمندی های رزمی و دفاعی ارتش و تعدادی از دستآوردهای خودکفایی نیروی زمینی در روز دوم رزمایش در صحنه رزم ارائه خواهد شد.
این نیرو در منطقه ای به وسعت 43 هزار کیلومتر مربع آغاز کننده این رزمایش خواهد بود.
این گزارش حاکی است همزمان با مرحله زمینی رزمایش، انواع واحدهای شناور نیروی دریایی و یکان های پروازی این نیرو به مناطق تعیین شده عزیمت کرده و سامانه های پدافند هوایی با بُردهای مختلف در مناطق تعیین شده مستقر و تمرینات انواع جنگنده های نیروی هوایی آغاز شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین