mana.ir

کد خبر: ۵۰۴۱۴ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۲ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۳
استاندار سیستان:

زمینه را برای سرمایه گذاری در صنعت دریا مهیا کنیم

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در صورت کسب حمایت های لازم صنایع دریایی می تواند یکی از بزرگترین بخش های صنعت کشور شود.

زمینه را برای سرمایه گذاری در صنعت دریا مهیا کنیمعلی اوسط هاشمی در گفتگو با خبرنگار مانا در سیستان گفت: یکی از مزیت های دریا صنایع دریایی است که باید این صنایع را با هدف دسترسی به بازارهای جهانی و اشتغال منطقه ای ایجاد و توسعه داد.
استاندار تاکید کرد: زمینه را برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی در صنعت دریا باید مهیا کرد.
هاشمی ادامه داد: چنانچه حمل و نقل دریایی در استان توسعه یابد شاهد سرمایه گذاری شرکت های بزرگ بین المللی در منطقه خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: در صورت کسب حمایت های لازم صنایع دریایی می تواند یکی از بزرگترین بخش های صنعت کشور شود و عاملی برای جذب سرمایه گذار باشد.
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت صنایع دانش بنیان دریایی نیز گفت: از جمله برنامه‌ها در ستاد توسعه فناوری‌ و صنایع دانش بنیان دریایی می‌توان به مواردی همچون؛ استفاده مناسب و هدفمند از پژوهش­های دانشگاهی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حوزه دریا، حمایت از همکاری­های مشترک صنایع دریایی با دانشگاه­ها و مراکز علمی، تهیه و تصویب آیین­نامه­ها و قوانین مناسب جهت تسهیل در فعالیت­های فناورانه در حوزه صنایع دریایی، جلب همکاری متخصصین دریایی ایران مقیم کشورهای خارجی، اشاره کرد.
وی همچنین اظهار داشت : برای توسعه گاز رسانی به پتروشیمی چابهار و صنایع این شهرستان و بخصوص صنایع اعتباری حدود یک میلیارد و 900 میلیون تومان اختصاص یافته است.
هاشمی افزود: با تخصیص این اعتبار در انتقال گاز به سایت پتروشیمی چابهار تسریع خواهد شد. 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین