mana.ir

کد خبر: ۵۰۱۰۸ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۵ - ۲۹ مهر ۱۳۹۳

سیاری از پایگاه دریایی شانگهای چین بازدید کرد

امیر دریادار حبیب الله سیاری که به دعوت رسمی نیروی دریایی چین، به این کشور سفر کرده، با حضور در پایگاه دریایی شانگهای با فرماندهان این پایگاه دیدار و از نزدیک در جریان فعالیت نیروهای حاضر در این پایگاه قرار گرفت.

سیاری از پایگاه دریایی شانگهای چین بازدید کردبه گزارش مانا سرهنگ «وانگ یانگ» فرمانده پایگاه دریایی شانگهای ضمن خوشامدگویی به دریادار سیاری و هیأت همراه، این سفر را در تاریخ همکاری های نظامی - دریایی دو کشور بی نظیر توصیف کرد .
وی با بیان این که این سفر، اولین سفر فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به چین محسوب می شود، آن را نقطه عطفی در روابط دوجانبه دریایی دانست .
وانگ یانگ اظهار کرد: بسیار خرسندم که میزبان یک فرمانده عالی رتبه در شانگهای هستم و فرمانده نیروی دریایی چین نیز به این سفر توجه ویژه ای دارد .
امیر دریادار سیاری نیز در سخنانی به سوابق تاریخی روابط دو کشور در زمینه دریایی پرداخت و تصریح کرد که برای نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران نیز ارتقای همکاری های دوستانه بین دو نیرو اهمیت ویژه ای دارد .
وی اظهار امیدواری کرد که این سفر شرایط مناسب جهت بسترسازی و همکاری های دوجانبه میان نیروی دریایی دو کشور را فراهم آورد .
شایان ذکر است در طول مدت حضور فرمانده نیروی دریایی کشورمان در چین، وی ضمن بازدید از مراکز آموزشی نیروی دریایی این کشور، دیدارهای مختلفی نیز با فرماندهان عالی رتبه این کشور خواهد داشت .
اواخر شهریور ماه سال جاری یک ناوگروه چینی برای نخستین بار با دو ناوشکن و 650 نیرو وارد بندرعباس شد که از سوی سفیر چین در ایران و رئیس ستاد منطقه یکم نیروی دریایی ارتش مورد استقبال قرار گرفت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین