mana.ir

کد خبر: ۵۰۰۶۷ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۹ - ۲۸ مهر ۱۳۹۳

کاهش حوادث ناشی از کار در بندر شهید رجایی

مسئول مرکز HSE و آتش نشانی مجتمع بندری شهید رجایی از کاهش 10 درصدی حوادث ناشی از کار در بزرگترین بندر تجاری ایران طی شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.

کاهش حوادث ناشی از کار در بندر شهید رجایی
به گزارش مانا، "هوشنگ محمدرضایی" با اشاره به عوامل پیشگیرانه تاثیرگذاردرکاهش 10درصدی حوادث ناشی از کار در این بندر و حذف علل بروز حوادث، افزود: حمایت جدی مدیرکل و کلیه واحد ها از رعایت الزامات HSE در بندر از عوامل موثر در تحقق این امر بوده است. 
وی افزایش گشت های روزانه و بازدید از فعالیت های صورت گرفته در محوطه ها و پیمانکاران فعال HSE در مجتمع بندری شهید رجایی را از برنامه های اجرا شده در راستای پیشگیری از بروز حوادث ناشی از کار طی شش ماهه نخست سال جاری عنوان کرد.
مسئول مرکز HSE و آتش نشانی مجتمع بندری شهید رجایی همچنین برگزاری جلسات مکرر در این اداره کل و شرکت های پیمانکار مستقر در این بندر و ملزم کردن پیمانکاران به انجام اقدامات اصلاحی را از دیگر برنامه های پیشگیرانه کارکنان آتش نشانی و HSE به منظور جلوگیری از بروز حوادث ناشی از کار دانست.
وی از تهیه و نصب تابلوهای اطلاع رسانی، علایم ایمنی هشدار دهنده و الزامات HSE در سطح بندر شهید رجایی، نظارت بر ایمنی تجهیزات برقی شرکت ها به عنوان دیگر برنامه های انجام پذیرفته به منظور کاهش حوادث ناشی از کار در این بندر دانست.
محمدرضایی با بیان اینکه به منظور جلوگیری از عوامل زیان آور محیط کار در مجتمع بندری شهید رجایی بیش از دو هزار نقطه مكان یابی، اندازه گیری و پایش شده است، افزود: روشنایی، صدا، ارتعاش، گردو غبار فردی و محیطی، گازهای هوای پاک، آب شرب، پساب فاضلاب، فیوم جوشکاری، میدان مغناطیسی و ارگونومی از جمله موارد پایش شده است.
وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 4 مورد اطفای حریق بخش بندری،21 مورد اطفای حریق خارج از محوطه بندر و 2 مورد عملیات امداد و نجات و 1664 مورد نیز بدرقه سوخت توسط مرکز آتش نشانی مجتمع بندری شهید رجایی انجام شده است. 
محمد رضایی افزود: مرکز HSE و آتش نشانی این بندر توانسته است با برگزاری 13 مانور اطفای حریق و امداد و نجات جهت آمادگی در شرایط اضطرار سهم بزرگی در کاهش 10 درصدی حوادث ناشی از کار در این مجتمع بندری داشته باشد.
مسئول مرکز HSE و آتش نشانی مجتمع بندری شهید رجایی گفت: صدور 367 مجوز جهت انجام کار گرم و همچنین بررسی و بازدید از محوطه های عملیاتی نیز از جمله برنامه ها جهت جلوگیری از حوادث ناشی از کار در این بندر بوده است.
به گفته مسئول مرکز HSE و آتش نشانی مجتمع بندری شهید رجایی، سمپاشی 240 هزار هکتار و طعمه گذاری 140هزار در هکتار برای مبارزه با ناقلین بیماری زا از دیگر اقدامات پیشگیرانه در زمینه تامین بهداشت در مجتمع بندری شهید رجایی است.
وی در خصوص طرح های مطالعاتی ایمنی و امنیت بنادر و ناوگان و آبراه ها توسط این مرکز نیز گفت: تجزیه و تحلیل حوادث سال 93، ارزیابی و مدیریت ریسکهای ایمنی و بهداشت شغلی در مجتمع بندری شهید رجایی و تهیه و تدوین دستورالعمل های جامع HSE از برنامه های آتی این مرکز است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین